Miljoona Suomalaista Löytyy
Suomesta löytyy miljoona kansalaista, jotka oikeutetusti haluavat vahingolliset "liiketoiminnat" lakkauttaa
niitä ovat:
-puhelinmarkkinointi
-verkostomarkkinointi
mikään liitto (esim. ex-ssml) ei ole kyennyt hoitamaan asioitaan niin, että homma toimisi ja mahdon tehtävähän se onkin,
esimerkiksi tuolta jotain tietoa aloiteesta:
http://ec.europa.eu/news/eu_explained/100331_fi.htm
http://www.euragroup.com/u310310.asp
Mikä ja mitkä ovat osoitteet jossa voin kansalaisaloitteen allekirjoittaa?
Miljoona Suomalaista Löytyy
Suomesta löytyy miljoona kansalaista, jotka oikeutetusti haluavat vahingolliset "liiketoiminnat" lakkauttaa
niitä ovat:
-puhelinmarkkinointi
-verkostomarkkinointi
mikään liitto (esim. ex-ssml) ei ole kyennyt hoitamaan asioitaan niin, että homma toimisi ja mahdon tehtävähän se onkin,
esimerkiksi tuolta jotain tietoa aloiteesta:
http://ec.europa.eu/news/eu_explained/100331_fi.htm
http://www.euragroup.com/u310310.asp
Mikä ja mitkä ovat osoitteet jossa voin kansalaisaloitteen allekirjoittaa?
Miljoona Suomalaista Löytyy
Vastaukset 14
Vanhimmat
Hanki pöljä joku harrastus itelles. Keskittyisit mielummin siihen, miten romanit ja muut paskat saadaan karkotettua pois suomesta - voit hommata menolipun samalla vaivalla itelles.
Todellisten ongelmien rinnalla muutama saippuaa tyrkyttävä vm-ihminen on aika kevyttä kamaa..
ongelma on todellinen, se ei muutu epätodellisemmaksi jos on muita ongelmia
kannattaa ottaa selvää, sinunkin, verkostomarkkinoinnin aiheuttamista kärsimyksistä ja kertoilla noista muista ongelmista niille tarkoitetuille paikoilla
Täällä keskustellaan verkostomarkkinoinnista, kuinka eksyit tänne?
Verkostomarkkinointia halukkaiden kanssa! On olemassa selvä toimintamalli jolla halukkaat ihmiset pystyy löytämään ihmismassasta- Ammattilainen kyllä joutuu joskus myös tapaamaan sinunlaisia ihmisiä. Arvaa mitä sinä ja monet negatiiviset on kyllä helppo tunnistaa ja näin ammattilainen osaa lopettaa keskustelun jo ennenkuin hän tuhlaa omaa aikaa junttiin. Heidän tekeminen ei riipu sinun mielipiteestä mitenkään. Mistähän johtuu että aina on olemassa pieni ihmisryhmä joilla ei ole kuin negatiivistä sanottavaa kaikesta ja kaikille. Ruikutus alkaa heti. Kuulutko sinäkin heihin? Tälläinen ihmiset ammattilaiset kiertää aina kaukaa. Luuserit on helppo tunnistaa. Pääsääntöisesti samat ihmiset valittaa ihan kaikesta.
Ilmiö on ihan tuttu kaikessa asiakaspalvelutyössä. Postinkantajakin törmää oviin joissa kielletään kaikenlainen lähestyminen tai mainosten laitto. Lisäksi niissä esiintyy uhkailua. Voi hyvin kuvitella millainen juntti ja idiootti oven takana asuu oikeasti. Tälläisiä ihmisiä on aina pieni prosentti ihmisitä. Se pitää osata ottaa huomioon, mutta tuloksen kannalta sillä ei ole merkitystä. Maailman mahdollisuuden ovat auki vain myönteisille ja halukkaille. Jos sinä et niihin kuulu eipä se ole muiden ongelma vaan sinun.
keskustellaan, kuin verkostomarkkinoinnista. Kiellettävien puuhien listalle voisi mainiosti laittaa kaikenlaiset pyramidi-hässäkät, binääriviritykset ym.
Mutta aika paksua väittää verkostomarkkinoinnin aiheuttavan kärsimyksiä - kyllä ne ihmiset niitä kärsimyksiä toisilleen aiheuttavat, ei siihen verkostomarkkinointia tarvita.
itsestään aina, ei ympäristöstä. Omilla teoilla ja asenteilla on iso merkitys mitä saa tai ei saa. On aina ihmisiä joille nämä ongelmat kasaantuvat. Ne eivät ole ympäristön aiheuttamia vaan tämän henkilön itse aiheuttamia. Esimerkkinä ongelmien kasaantumisesta on vaikka tämä Mervin ex-mies vai mikä se nyt oli.....M.....
Verkostot kyllä toimivat ihmisille joilla on oma näkemys toimia niiden parissa. Hyvissä verkostoissa ihmiset viihtyvät vuosikymmeniä ja he valintaansa tyytyväisiä. .
asun täällä helsingin "hienostoalueella" jossa asuntojen neliöhinnat ovat noin 8 000 - 12 000 euroa. Meidän koko rapussa on mainostenjakokielto, laitoimme sen siksi että tätä ennen kaikissa postiluukuissa oli mainostenjakokielto ja ne eivät olleet kovin siistin näköisiä. Olemmeko juntteja ja idiooteja kuten väität, rapussamme asuu muuten mm. yhden suomen suurimman yrityksen hallituksen jäsen ja erittäin korkeassa asemassa oleva poliitikko.
ps. pidän verkostomarkkinointia lähinnä säälittävänä sukulaisten ja tuttujen kusettamisena
ps2. verkostomarkkinoitsijoiden keskimääriset ansiot ovat negatiivisia
osaavat tilaisuuksissaan aivopestä herkkäuskoisia, meno on kuin helluntaiseuroissa. Sitten menee pahimmillaan perheet ja muut normaalit ihmissuhteet omaisuudesta puhumattakaan.
Noissa kun vain pari prosenttia oikeasti tienaa ja ne tienaavat näiden vedätettävien kustannuksella.
Kyllä tulee saippuapaketille hintaa kun lasketaan kaikkien tilaisuuksien osanottomaksut plus muu sälä (aivopesu CD:t ym ym) jotka pitää hankkia. Ne hyvin pärjäävät 2% käyvät lavalla kehumassa tuhatpäiselle rahvaalle kuinka paljon kuukaudessa tulee tolloilta tuohta ja kansa säntää ostamaan CD:tä että jos vaikka minäkin joskus rikastuisin. Sitten kun on aikansa rähjätty niin pahimmillaan hajoaa perhe ja talous on kuralla.
Käykääpä joskus itse katsomassa mutta herkkäuskosille suosittelen että kurkkaavat vaan hyvin varovasti ovensuulta, sieltä löytyy nopeasti kaveri joka nappaa pässiä narusta.
Nyt hieman aloitteellisuutta ja positiivisuutta peliin, vähemmän ruikutusta
voit halutessasi tedä aloitteen mainitsemistasi asioista, jos tunnet tarvetta "junttien ja luusereiden ei-mainoksia kieltoon" tai ihan mihin hyvänsä
esimerkiksi tuolta jotain tietoa aloiteesta:
http://ec.europa.eu/news/eu_explained/100331_fi.htm
http://www.euragroup.com/u310310.asp
aloita siitä keskusteleminenkin jossain muualla, paremmin sopivassa paikassa, kuin verkostomarkkinointi palstalla
Ai sä oot siis niitä hemmoja, jotka luulevat olevansa muita ihmisiä parempia kun naapurissa asuu korkeassa asemassa oleva politikko.
"ps. pidän verkostomarkkinointia lähinnä säälittävänä sukulaisten ja tuttujen kusettamisena"
Miten voit sanoa noin, kun sukukaiset ja tuttavat ottavat itse yhteyttä minuun ja HALUAVAT ostaa edustamiani verkostomarkkinointituotteita!
"ps2. verkostomarkkinoitsijoiden keskimääriset ansiot ovat negatiivisia"
Joissakin firmoissa tuo voi pitää paikkaansa. Meidän yhtiössä voi aloittaa ilmaiseksi, ei välttämättä tarvita omia varastoja, ei ole pakko-ostoja, ei ole pakko osallistua koulutuksiin. Minimissään riittää kun kertoo mitä tekee ja opettaa ihmisiä tekemään ostoksia oikeassa paikassa. Siitä työstä on mahdollisuus saada provisioita aina kun syntyy liikevaihtoa. Tätä työtä voi tehdä ympäri maailmaa, ei edes kielitaito ole välttämätön sillä käyntikortin jokainen osaa kohteliaasti ojentaa.
Ps. Minäpä tunnen suuremman yhtiön HALLITUKSENJÄSENET sekä PRESIDENTIN, kuin mitä sinun naapurissa asuvan hallituksenjäsenen yhtiö on. Enkä myöskään ole pakotettu asumaan Helsingin "hienostoalueella". koska voin itse päättää missä ja milloin haluan asua, työskennellä, viettää vapaa-aikaani jne., sillä minun ei enää tarvitse nousta joka aamu töihin.
osaavat kiertää kaikenlaiset verkostoviritykset kaukaa ja hakeutua tuottoisiin hommiin. Jäljelle jää vain hyväuskoisia juntteja, jotka värväävät toisia juntteja ja ostavat saippuaa ja tuhansien eurojen arvoisia kattiloita ja vedenpuhdistimia, kun kukaan täysjärkinen ei niitä suostu ostamaan. Näinhän on esim. amwayn tapauksessa, jossa 3/1000:sta aktiivisesta ILH:sta jää liiketoiminnassaan edes omilleen ja verkoston ulkopuolelle myynti on aivan minimaalista. Siis pyramidipelin tunnukset täyttävää toimintaa.
Verkostoammattilaisista. Itse myin 18000 eurolla verkostotuotteita viimekuussa ilman verkostoa. 30% myyntikatteella joka tuli yksin mulle.
Kyllä, kiellettävistä mainitsemistasi virityksistä suurinosa löytyykin esim. tuolta:
http://fi.wikipedia.org/wiki/Verkostomarkkinointi
suosittelumarkkinointi
team marketing
verkostopohjainen markkinointi
franchise-edustaminen
franchise-edustajana toimiminen
people´s franchising
Peoples Franchise
network marketing
multi-level marketing
MLM
monitasomarkkinointi
millä nimellä sitä sitten kutsutaankin...
http://www.europalehti.fi/2010/04/ensimmaiset-kansalaisaloitteet-jo-suunnitteilla/
Jos omasta mielesta oman työn ja vastuun jakaminen muille on hyvä juttu! Tulla tuplatuksi ei onnistu keneltä tahansa "äkkipojalta" ja näin se vaatii todellista opettelua ja asiaan paneutumista. Jos se on itselle tärkeää niin aikakin sille löytyy. Kaikenlaiset pikavoiton metsäsjät eivät näin voi onnistua, joka on ihan oikein. Tulla tuplatuksi vaatii ihan oman näkemyksen jota ei ole läheskään kaikilla ihmisillä. Jos sinä olet liian laiska verkostoitumista opettelemaan ja tekemään niin miksi pitäisi kieltää? Eihän sinun laiskuus ja näkemyksen puute ole verkostojen vika? Miksi et opettele? Jos muiden tekemästä työstä ei voisi ansaita, niin silloin pitäisi kieltää kaikki yritysomistajuus. Verkostoituminen on hyvä asia joka osaavissa käsissä muuttuu kassavirraksi. On selvää että nostamalla muita ihmisiä tuloille voi itse onnistua. Tämä onnistuu parhaiten pätevän yritysvalmennuksen avulla. Näinhän sen pitää mennäkin. Suurilla verkostoilla on pätevä yritysvalmennus joka tähtää omatoimiseen onnistumiseen ja on suositelvaa kaikille ihmisille. Kaikki valtionvirat ja peruspalkkatyö pitäisi lakkauttaa, koska se jos mikä tekee ihmisistä kädettömiä . Ei osata itse tehdä mitään kun "työnantaja" on sanellut ehdot vuosikymmeniä. Kaikkien ihmisten pitäisi olla pakkoyrittäjä. Vain tämä tapa pitäisi olla sallittua. Kaikki muut tavat kiellettyä , koska vain tämä tapa kehittää ihmisen omatoimista pärjäämistä.
Ei jaksa ottaa tuohon täysin järjettömään ja asia sisällöttömään sontaan kantaa muilta kuin tämän lauseen osalta:
"Tämä onnistuu parhaiten pätevän yritysvalmennuksen avulla."
Tiedät itsekin, että sinun kuviteltu menestys perustuu puhtaasti juurikin tähän "valmennukseen", jota sivu mennen sanotaan varjopyramidiksi. Huvittavinta on, että amwayn virallinen johto kieltää jyrkästi moisten organisaatioiden olemassa olon. Syy on yksinkertainen. Mikäli yritys hyväksyisi "koulutusorganisaatiot", lappu menisi luukulle lähes jokaisessa osavaltiossa USA:ssa, sekä Eu:n alueella. Syynkin varmaan tiedät? Etkö tiedäkin?
Melkoisen huvittavaa, että tämän palstan miltei ainoa verkosto toitottaja rikkoo oman "firmansa" sääntöjä kylmän rauhallisesti ja vielä väittää olevansa rehellinen. :-)