MIhin Tampereella kannattaa lähteä juhlimaan jos porukka on rock-henkistä/tanssimisesta pitävää?
Paras baari?
juhlimaan
141922
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Suosittelen Dorista tai jos raskaampi musiikki miellyttää niin sitten Hellä.
hellään tietysti
Tampereelta ei löydy enää ainuttakaan hyvää baaria jos ei tykkää kuunnnella heviä taikka jumputijumputi teknopaskaa. Onnenpäivätkin on nykyään niin huono paikka ja dj:ltä ei löydy minkäännäköistä musiikkia..................
Be-pop on hyvä paikka jos tykkää vähän vanhemmast rockista =)
ja on sielläkin tanssilattia :)
Ale on ihan hyvä paikka siitä rock puolelta, mutta Räpärälläästä löydät meidät torttutukat jos niitä tarkoitit ja siellä on hieno meininki ja tunnelmallinen paikka ja hyvin rentoa :)
Itselläni ei ole vielä oikein baareista kokemusta mutta voin silti suositella: Ale bup, Colorado, Night Life, Be-pop. Mut jos teinipaikkoihin haluatte niin: Onnenpäivät, Nite train, Senssi,
Partyhouse Kiva... Kyllä täältä paljon lisääkin
löytyy.
miten joku voi suositella ale pubia hyväksi paikaksi???!!!
paikka on aina tupaten täynnä ihmisiä kittaamassa halpaa viinaa. ei todellakaan mikään menomesta. Muutamalla siellä voi käydä alkuillasta, ei muuten.
onhan siellä karaokekin :) ainakin drinkit osataan tehdä taidolla toisinkuin teinipoppi paikoissa...
ai alessa osataan drinkit?! JA PAH! valkovenäläisen sekoituskin on VALMIIKSI TEHTY PULLOON ETTEI TARVI KUIN MAITO LISÄTÄ! Ja long island ice tea tehdään KAHDESTA VIINASTA ALESSA!
hyvät on drinkit joo..
no ainakin pantteri osataan tehä tosi hyvin ja marianne! toisin kuin siinä semaforissa eivät ees tienneet pantteria!! ja alessa oon juonu elämäni parhaat siiderit! nih :)
kuule, saat baarissa kuin baarissa sellaisen drinkin minkä haluat (siis jos se pysyy alkoholimäärien suhteen "oikeissa" raameissa). Ja jos baarimikko ei tiedä haluamaasi drinksua, kerro mitä siihen tulee, EI pitäisi olla vaikeata!
Promos on sekä rock-baari että sit tanssipuoli(hiphopahtavaa musiikkia)jossa tanssilattia. Jokaiselle jotakin!
en osaa sanoo erityisesti rokbaareja mut ite tykkään baareista kuten Hemingways, hellä, colorado, telakka, amedeus, falls, tillikka, sputnik, europa ym..