Sanoisin, että tässä on mies, jossa on ainesta vaikka mihin. Tulette näkemään.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2010052411720554_uu.shtml
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2010052411720554_uu.shtml
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Miten niin hyvä, eikös se olekkaan kepulainen.
Nyt vain odotellaan, että mikä laitos tai virasto joutuu uuden ministerin myötä kepulaisille niin tyypillisen alueellistamisivimman ja pakkosiirtomanian kohteeksi, ja sen myötä kasvattaa työttömyyslukuja.
Ei tähän kannata punikkeja sotkea, nyt puhutaan kepusta ja kepun metodeista. Alueellistamista, pakkosiirtoa, pakkomielteitä, tuottavuusohjemaa, valehtelua, hölmöt ministerit, leipäjonoja ja lisää työttömyyttä. Siitä on kepu tehty.
.. puheenjohtajakisaan, eikä salkuttomana aiemmin kannattanut lähteä mukaan.
kuin muutkin, kuka selvittää hänen kytkökset yms. yhteydet?
Media antaa liian vähän todellista tietoa, ainakaan hän ei ole näkyvästi vastustant mitään nykyhallituksen sairaita asioita:
Kreikan konkurssi lainat, uudet uudet vaaliraha-lisäydinvoima sekoilut.... niin pitää olla lojaali puolettaan kohaan?
http://www.greenpeace.org/raw/image_orig/finland/fi/kuvat-ja-videot/greenpeacen-ydinvoimakampanjan.png
ole hyvä enää tästäpäivästä alkaen.
SAK/demarimafian propakandaosastolta on jo kaikkiin tiedotusvälineisiin lähetetty tasarahatoimittajille "ohjeistukset" tuhannen euron kera.
Torstaina Urpilaislauma hyökkää hänen kimppuunsa, kuin varikset Alfredin elokuvassa linnut.
Eikö sinulle ole vieläkään selvinnyt sellainen totuus, että sosialistidemareiden demokratiakäsityksessä ei ole tilaa muille. kuin heille itselleen.
Voiton nuo SAK/demarimafian ökyrosvot pyrkivät sosialisoimaan itselleen, ja tappion tasaamaan köyhien kesken.
Luulin tappion tasaajiksi kokkarimafiaa,mutta ei ne olikin opposition syytä. Halleluja!
Hölmöily alkoi jo ensimmäisenä ministeripäivänä. Älkää vaan päästäkö tätä julkisuuteen tai ulkomaille ilman "esiliinaa".
erellisellä tais olla vaan vähän pirempi tukka. samanlaisia ämmiä molemmat
Vielä kun siitä tulisi joskus ministeri, vaikka ihan oppositioministeri!
Ennusta lisää!!!