Onko arvon audikuskeilla tapana moikata toisilleen iloisesti liikenteessä kohdattaessa? Sellainen tapa sopisi hyvin, kun audikuskithan ovat reilusti keskimääräistä älykkäämpää ja menestyvämpää porukkaa, ns. paremman luokan kansalaisia.
Vaihdoin juuri Saab 93:n Audi A4:ään. Saabilla ajellessa toiset saabistit moikkasivat iloisesti.
Vaihdoin juuri Saab 93:n Audi A4:ään. Saabilla ajellessa toiset saabistit moikkasivat iloisesti.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Audikuskit saattavat olla varakkaita, mutta eivät mitään bussikuskeja. Eli tuskin moikkailevat.
Saabilla väki moikkaili koska saabeja ei paljoa ole. Ja saabikuskit ovat muutenkin hieman iloisempaa porukkaa.
sii tervehtimisestä en tiedä, mutta luulempa että auton omistaminen ei oo enää mistään varallisuudesta kiinni tai ammatista.Ei ainakaan näiden keskihintasten pilipali vehkeiden.Perheautojen.
Yhtä suurta laadukasta Audi perhettä ollaan ja moikataan.
meinaa vaan käsi väsyä kun saa moikata noin 1000 kertaa päivässä. Varsinkin kehällä aamu ja iltaruuhkat ovat pahoja kun joka toista autoa tarttee moikata, mut pakko jaksaa..
Audikuskit moikkaa toisilleen heiluttelemalla pikkurilliä.
Pärkkele ku hämäräs tulee moikattuu Skodat ja Volsutki ko on niin saman näkösii.
Audi-kuski ovat vaan niin ihania..
No niin ovat mutta erityisesti mä diggaan moikkailla Kia- kuskeja dikki kourassa Seon vessassa.
Terve,
kysyit että onko arvon audikuskeilla tapana moikata toisilleen iloisesti liikenteessä kohdattaessa?
Vastaus on ei koske ne moikkasivat toisiaan jo aamulla Audikorjaamolla.
HAH HAH HAH osu ja upposi tämä on todellisuutta Auti-"miehet"
Näin moikkaa audi-kuski pajalla aamulla vasenkäsi monta päivää pajalla oikeakäsi 1sormi a300e
moikataan ja pimeessä yössä.Moikata voi autoa monella tapaa.On muuten vihatuimpia merkkejä aina ollutkin.Muuten ei ilkee ees tuntee tommosia kääntäkää päät muualle kun näätte moisen neljä nollaa..niin tekee jo Moni. Et se siitä tervehtimisestä..tervehtii mieluummin vaikka jonkun persettä on sama näky, hapan naama.Ilmeetön.