nenäverenvuoto

ongelmia

liittyykö allergiaan? tuntuu etten voi niistää nenää tyhjäksi keltaisesta räästä tai nenä kuivuu ja alkaa tulla verta, nyt tullut viisi kertaa ja terveyskeskuksessa ei välitetä. Käskevät tulla vain juuri silloin kun sitä verta tulee mutta sitä tulee usein iltaisin kun terveyskeskukset on kii..

2

739

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mhb

      ........jatkuu
      ""josta seuraa immuunipuolustuksen heikkeneminen, josta taas seuraa hormonaalisen- ja hermostollisen-järjestelmän heikkeneminen, kunnes limakalvot ovat niin ohuet, että veri irtoaa ja immuunipuolustus romahtaa kokonaan, jolloin elimistö ei pysty enää taistelemaan sairauksia vastaan, josta surullisin seuraus on kuumeeton keuhkokuume."
      jatkuu......
      http://personal.inet.fi/koti/haistahome/Kadonneiden_mh-bakteereiden_arvoitus.html

      jatka vaikka tuosta:
      http://personal.inet.fi/koti/haistahome/Ohjeita_maitohappobakteerin_kaytosta.html

    • Nainen25

      En tiedä miten nuo allergiat vaikuttavat nenäverenvuotoon, mutta tiedän miten ärsyttävää tuo on. Itselläni oli usein nenäverenvuotoja, mutta tilanne on parantunut kun aloin käyttää apteekista ostettavia nenään laitettavia a-vitamiini -tippoja. Maksaa n.9 euroa, ja pullo kestää pitkään. Suosittelen, kosteuttavat nenän limakalvoja ja ainakin minua auttoi paljon!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yli 3 Vuotta sinä jaksoit

      ja yrititit ottaa selvää minusta. Aika hämmästyttävää. Naiselle.
      Ikävä
      92
      1642
    2. Miksi kumppaniehdokkaan oma elämä on teille ongelma?

      Täällä monesti kuulee vaatimuksia siitä, että kumppaniehdokkaalla ei saisi olla lemmikkejä, lapsia, kavereita, eksiä, su
      Sinkut
      441
      1150
    3. Mikä on viimeinen

      este joka vielä pitää sinut ja kaivattusi erillään?
      Ikävä
      84
      1095
    4. Näin kaivattuni viimeksi...

      ...? Se tuntui kuin... ?
      Ikävä
      68
      1015
    5. Oikea nainen

      On äärimmäisen naisellinen, pienikokoinen, kapeaharteinen, pienet kapeat kasvot, paksut huulet, kauniit hiukset, upeat t
      Sinkut
      186
      993
    6. Harmi että välimme

      Menivät niin solmuun.
      Ikävä
      93
      877
    7. Se ei silloin ollut sattumaa

      vaan tarkkaan suunniteltu juttu. 🪤
      Ikävä
      65
      655
    8. Olen pahoillani mies ihan kaikesta

      Et sinä ole edes tehnyt mitään väärää. Eihän kenestäkään ole pakko tykätä. Pyydän anteeksi kaikkea häiriköintiä, joka on
      Ikävä
      60
      642
    9. Minä olen käyttänyt mustan magian riittejä ja taikoja aiheuttaakseni epäonnea ja pahaa joillekin

      Ne jutut on toimineet. Olen harjoittanut tätä parisenkymmentä vuotta
      Ikävä
      171
      634
    10. Hei sinä rakas mies.

      Milloinkaan kohdataan? Toivottavasti pian....❤️
      Ikävä
      37
      628
    Aihe