miksi

165
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

- Viranomaisten suhtautumista maahanmuuttajiin leimaa edelleen torjuminen ja pelko. Tästä räikein esimerkki on poliisin Helsingin kaduilla tekemät papereiden tarkastukset ulkomaalaisen näköisiltä ihmisiltä. Kaduilla tapahtuvat tarkastukset ovat kaikuja totalitaarisista maista, Arhinmäki sanoo.

- Vasemmistoliitto tukee kamppailuja kaikkia alistuksen muotoja vastaan, ja Suomessa maahanmuuttajat ja ulkomaalaiset siirtotyöläiset ovat alistetussa asemassa. Nyt on aika kehittää Vasemmistoliitosta tulevaisuudessa entistä vahvemmin maahanmuuttajien puolue, Arhinmäki linjasi

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ei suomalaiselle kirjoitti:

APUA VAAN KAIKILLE ULKOMAAN LOISILLE ? http://www.iltasanomat.fi/uutiset/ulkomaat/uutinen.asp?id=2163573

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu