Kymen Nuoret Kotkat

Kymen Nuorten Kotkien toiminta iltäpäiväkerhoissa loppuu Kotkassa ja Lappeenrannassa kokonaan..entinen toimitusjohtaja kavaltanut rahaa kymmeniä tuhansia ja näin menee työpaikat pariltakymmeneltä ihmiseltä!!
Mitä sanoo tähän puheenjohtaja Paatero??olisi kiva kuulla kommentit!!
6583
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

sen jälkeen manikyyri jonka jälkeen kiirus kotiin odottamaan puolisoa "kellon vetoon" joten kärsivällisyyttä kommentin suhteen.

Äänestä
  • eikö kellän ole huoli lapsista minne heidät sijoitetaan? ja työntekijöistä löytyykö heille enää töitä ?
    juu ja paaterolla kyllä aina kynnet ja tukka hyvin ja nyt taas nimitetty nuorten asialle!!

    Äänestä

  • ottaa palloon kirjoitti:

    eikö kellän ole huoli lapsista minne heidät sijoitetaan? ja työntekijöistä löytyykö heille enää töitä ?
    juu ja paaterolla kyllä aina kynnet ja tukka hyvin ja nyt taas nimitetty nuorten asialle!!

    kotkan tilanne muutenkin kuralla eli ei varmaan töitä löydy lisää SDP:n porukkaa johtajien palleille.
    Voimia työntekijöille ja nostakaa haloo... Se toimitusjohtaja varmaan jo thaimaassa nauttimassa teidän rahoista toivottavasti kotka pystyy järkkäämään lapsille kunnon paikat eikä mitään 4H:ta

    Äänestä

En yhtään ihmettele että demarien leiristä taas paljastui tämmöistä.

Äänestä

Uusi toimistusjohtaja tilalle vaan ja toiminta saatava jatkumaan.LApset ja nuoret tarvitsevat ohjausta ja perheet tukea kasvatukseen.Älkää antako periksi jos joku mokaa asiansa.POliisi varmaan tutkii asiat ja mokannut saa korjata vahinkonsa sille jolta on rahaa vienyt.

Äänestä

Onkä tämä Nuoret Kotkat joku lapsille tarkoitettu puoluepolitiikan päiväkerho missä todistusten sijaan lapsille jaetaan sdp-jäsenkirjat?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kohta työtön kirjoitti:

Kymen Nuorten Kotkien toiminta iltäpäiväkerhoissa loppuu Kotkassa ja Lappeenrannassa kokonaan..entinen toimitusjohtaja kavaltanut rahaa kymmeniä tuhansia ja näin menee työpaikat pariltakymmeneltä ihmiseltä!!
Mitä sanoo tähän puheenjohtaja Paatero??olisi kiva kuulla kommentit!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu