Mellerin tuhla-Islanti

sosialistinen pedonm

katsoin eilen Mellerin saarnaa. Islannista on lähtenyt nyt tuhkan mukana kaaos. Tuhkassa Melelr nähnyt paholaisen irvistelevän. Tämän on yhtedesä eurooppalaiseen kaaokseen Kreukka ja muu etelä-Eurooppa.

Meller sanoi että kohta kaikilta katoaa pankkitalletukset (oneksi ei ole), sitten tulee sosialistinen valuutta.

Naapurini on odottanut jo 10 kertaa mellerin maailmanloppua.

7

497

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Nimimerkki Simbad on

      uskoo mörköihin. Mutta lapsellinen käsitys maailmasta on hänellä kaiken kaikkiaan, lapsellinen ja kolossaalisen omahyväinen.

    • pettymys tulee

      maailman loppua niin tuuliin ja pilviin eivät lähde ennen pedonvainoja. Mellerille ei ole vielä edes selvinnyt kuka on peto ja antikristus ja mikä on pedonmerkki. Saas nähdä mitenkä ilme muuttuu kun ei tapahdu tuuliin ja pilviin menoa niinkuin kuvittelevat.

      • täytyy sanoa

        että on hällä kuitenkin kovasti uskollinen kannattajajoukko, että saattaa monella olla juuri siksi kademieli, verrattuna omiin rahkeisiin.Ei tuollaista toimintaa ilman pyöritetä ja kai hän itselleenkin jonkun pienen korvauksen elannokseen erottaa, kaikenlaisseta raskaasta matkustelusta ja muusta. Onhan hän jo varsin iäkäs mies ja varmaan saattaa silloin tällöin mielessä vilahtaa pysytellä kotosalla, lähtemättä minnekkään.
        Ei kait sillä ole väliä miten Jeesusta Kristusta julistetaan, kunhan vain julistetaan???? Kertoohan Paavali, meidän pakanain apostoli:
        15 Muutamat tosin julistavat Kristusta kateudestakin ja riidan halusta, mutta toiset hyvässä tarkoituksessa:
        16 nämä tekevät sitä rakkaudesta, koska tietävät, että minut on pantu evankeliumia puolustamaan,
        17 nuo toiset taas julistavat Kristusta itsekkyydestä, epäpuhtaalla mielellä, luullen tuottavansa minulle murhetta kahleissani.
        18 Vaan mitäpä tuosta, kunhan Kristusta vain tavalla tai toisella julistetaan, joko näön vuoksi tai totuudessa! Ja siitä minä iloitsen, ja olen vastakin iloitseva.

        Ja se on sanottava, ainakin minun,vaikken hänen "faninsa"olekkaan, että kyllä Melleri on julistanut Kristusta enemmän kuin minä.
        Entä sinä, pääsetkö edes tasoihin hänen kanssaan?


      • pkmvfdrt

        ja kovasti se olisi liittoutunut Eu.uun pressan kanssa.Näin ainakin vapaissa suunnissa-90 luvulla paljon puhuttiin ja rohvetoitiin.


    • olen...

      odottanut Mellerin lupaamaa maailmanloppua 40 vuotta. Niin kauan hän on julistanut, että se tulee pian. Odotan yhä, sillä Meller ei voi erehtyä.

    • R.yssä

      etteivät Melleri jä hänen kaltaisensa 'prophveetat' sitten tienneet ennen Islannin tulivuorenpurkauta, että sellainen tulivuorenpurkaus on tulossa, vaan nyt jälkeenpäin puhua lorsotetaan asiasta.

      Kaikenlaisia prophveettoja tekin pöljät uskotte ja seuraatte.

    • åpoiuyyt

      Mellerillä non ennustukset joka viikolle.En ole kuullut kenenkään koskaan huomannee että yksikään hänen ennusteluistaan olisi toteutunut.Hänestä voisi tulla hyvä Apu-lehden horoskooppi toimittaja

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli

      Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei
      Kauhava
      178
      6535
    2. Ootko rakastunut?

      Kerro pois nyt
      Ikävä
      148
      1794
    3. Onhan sulla nainen parempi mieli

      Nyt? Ainakin toivon niin.
      Ikävä
      113
      1578
    4. Ujosteletko tosissaan vai mitä oikeen

      Himmailet???? Mitä pelkäät?????
      Ikävä
      51
      1310
    5. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      46
      992
    6. Möykkähulluus vaati kuolonuhrin

      Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢
      Kauhava
      38
      953
    7. Älä mies pidä mua pettäjänä

      En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu
      Ikävä
      96
      933
    8. Reeniähororeeniä

      Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?
      Kouvola
      5
      859
    9. Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.

      Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan
      Maailman menoa
      241
      835
    10. Kävit nainen näemmä mun

      Facessa katsomassa....
      Ikävä
      41
      809
    Aihe