will always be unfinished business. ;-)
You and I
@
39453
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 39
Vanhimmat
Haluatko sen olevan niin?
mutta onko mun haluillani tässä maailmankaikkeudessa lopultakaan minkäännäköistä valtaa? Epäilen suuresti.:(
Entä miten itse ajattelet/haluat sen olevan?
Tietysti niillä on ainakin merkitystä. Miksi epäilet? Jos hän olisit niin en oikeastaan loppujen lopuksi tiedä, miten hän haluaisi asioiden olevan ja mitä hän ajattelee?
En ainakaan haluasi, että epäselvyydet jäisi ratkaisematta.
pelkään.
Siinä lienee vastausta tarpeeksi ainakin muutamaan epäselväksi jääneeseen asiaan.
Niin minäkin pelkään ja tiedän mitä. Mitä pelkäät?
sinä pelkäät...hellyyttä ja minä pelkään torjuntaa. Menikö oikein?
uskalla/halua siitä täällä puhua.
Niin henk.koht. asia kyseessä kuitenkin, hänelle itselleen tietysti siitä voisin puhua.
kuin pelko itsessään.
uskalla/voi hänelle itselleen puhua, niin et luota häneen. Miksi et luota?
? Luota vaan, kyllä hän ymmärtää pelkosi ja auttaa sinua huomaamaan ettei tarvitse niin kovasti pelätä.
puhumaan hänelle, ei ongelmia siinä. Ei vaan ole nyt tilaisuutta ollut siihen.
is... YOU!
Eihän tässä muutakaan voi..mä en pääse susta ikinä eroon etkä sä musta...mutta emme myöskään koskaan voi toisiamme omaksi saada.
Täälläkö pitää kitua lopun elämäänsä, niinkö? :(
voisimme saada, kyse kun on lopulta vain siitä mitä tahtoo. Jos tahtoa on tarpeeksi, on lähestulkoon vain taivas rajana.
Mutta tuo ei silti tarkoita että sen olisi oltava helppoa.
ainakin tahdon sinut! Vaikka tulisi olemaan kuinka vaikeata.
Näin minäkin ajattelen, eikä se tulisi edes olemaan helppoa. Päinvastoin, selviäisikö siitä edes hengissä?
ja olla varma että se oot just sinä kenet haluan. eikä kukatahansa.. :/
en valitettavasti enää osannut arpoa kummalle olisi kuulunut vastata, joten vastaan teille yhteisesti sitten, että "niin minäkin", siis haluan.
:)
pitää kai jo edetä tässä meidän jutussa..otatko sinä sen askeleen vaiko minä?
Tekisit mut onnelliseksi sillä.
askel olisi sopivan mittainen?
miehelle?
160 merkin pituinen askelkin olisi erittäin tyydyttävä.;-)
numero puuttuu, mihin sen askeleen voisi lähettää...;(
Kaikki sujuu meillä kun olemme yhdessä
maailma on mahdollisuuksien täynnä :)
http://www.zveryshki.ru/uploads/posts/2009-02/1234979978_v15.jpg
:)
ensimmäinen mister wrong ilmoittautui :-)
ku ei hän ole se jota rakastan.
No, hänelle mä olen jotain joskus kertonutkin, eli ei turhaan tässä ketjussa roikun... :(
niinkään sanoa. Tai no sitten jos jako menee ruskeasilmäiset vs. sinisilmäiset, niin sinisten puolella ollaan hänen kohdallaan.
Meneekö miehelle, naiselle? Ja sinun silmäsi ovat...?
mutta sinä ensiaskel ;) tuun varmasti perästä.
naiselle
menee, enkä usko että hän on silmieni väristä ihan täysin tarkkaan selvillä etten usko tuolla omalla värilläni tässä tapauksessa olevan lainkaan merkitystä.
Ja siis, ollaan me toisiamme silmiin katsottu useastikin, mutta hän tuntuu katsovan ihan kokonaisuutena minua, siis sellaisena isona asiana,
eli ei varmastikaan ole mihinkään pieniin yksityiskohtiin, kuten silmienväriin kiinnittänyt huomiota. En usko ainakaan.:-)
olet tulessa?
;)
en huomannut, milloin ja miten?
makua. ;-)
Samoilla sanoilla olisin hänestä ajatellut. Samanlaista kaipausta ja ikävää, sukupuoleen katsomatta taidamme jokainen täällä tuntea. Tuo, mitä kirjoitit hänelle ja jos ylipäätään olet samaa mieltä haluavien kanssa ketjussa, taitaa olla turhaa täällä kirjoitella.
Vain oikeassa elämässä nuo asiat selviävät. Ja sitäpaitsi, on hyvin vaarallista kehitellä palstoila kovin suuria lupauksia tai odotuksia -yhteisestä elämästä ja vastoinkäymisten voittamisesta. Voi tulla väärinkäsityksiä puolin ja toisin. Tietysti, jos tunnisteet ovat riittävät ja niiden avulla luulee tunnistaneensa täältä ihmisen, niin miksi ei. Eihän siinäkään ole mitään järkeä, että miksi. Nämä ovat julkisia keskustelupalstoja, joissa on todella haurasta alkaa mitään henkilökohtaisia asioita kertomaan, mikä entisestän tekee tilanteesta vaikeamman.
Täällä eletään tunteella, oikeassa elämässä oikeasti. Oikeakin elämä on monesti hyvin pinnallista, teatteria ja esittämistä. Ihmisen tunteminen aikuisena vaatii herkkyyttä ja halua, jos oikeasti tuntee jotain ihmistä kohtaan jotain muutakin kuin mielenkiintoa. Olettaen, että palstoila on tunnisteiden avulla tunnisttetu joku tärkeä. Ja tekstit olleet sen mukaisia.
En saanut sanottua kaikkea sitä, mitä halusin, mutta toivon että sinua onnistaa ap miehesi löytymisessä. Jos et vain pelkkää S24 suhdetta halunnut.
Toivottavasti ihmiset tuntevat itsensä!!! Hyvää yötä! Juhlitaan, vaikka tulevaa kesää!
teidät selvittämättömät bisnekset