(IHAN VAIN SILTÄ VARALTA JOS SATUT TÄLLAISEN IHMISEN TAPAAMAAN)
Mikäli horoskooppeihin nyt ylipäätään on uskomista, niin sangen usein nuo luonnehdinnat ovat kohdalleen osuneet. Ja kun sattuu nyt olemaan niin, että tämä Kaurisnainen on sattunut syntymään vielä puhvelin vuonna, tosin aivan loppupäästä, on tämä yhteenliittymä kaikkein pahin, mitä maa päällään kantaa. Tällä tarkoitin sitä, että erityisesti lähipiirin kannattaa olla erityisen varovainen sen suhteen mitä suustaan päästelee tämän puhvelin lähettyvillä: se kun sattuu näkemään pilkahduksenkin punaista, niin johan se ottaa jalat allensa ja tanner tömisee ja aitaa kaatuu.
Ja kun tuo puhveli on vielä niin pirun hyvä muistinenkin, se ei unohda jos joku on joskus erehtynyt vuosikymmenien saatossa sanomaan yhdenkin poikkipuolisen sanan. Jopa Skorpionitkin, joita joskus pirullisiksi mainitaan jäävät toisiksi, kun tämä Kauris-puffeli saa ruhonsa liikkeelle lähteäkseen vastahyökkäykseen.
Ja jo on piru merrassa, jos tällaisen otuksen saa vielä työnjohtajakseen, sille kun ei riitä, että tekee parhaansa, vaan se vielä vaatii ilman ylityökorvauksiakin tekemään työtä yötä päivää. Kauris, kun sattuu nukkumaan vain parin tunnin pätkissä, senkin ja senkin huonosti, ja vaatii muilta yhtä paljon kuin itseltään.
Mutta ahkeruudesta sitä sopii kyllä kiittää, mikä on hyvin suositeltavaa. Sille kun tuo sana KIITOS merkitsee monasti enemmän kuin Miljoonan markan seteli. No, sekin asia kyllä hoituu, jos sen nyt jostain tuntemattomasta syystä sattuu vaikka unohtamaan: Kauris, kun osaa kiittää myös itse itseään erityisen omatoiminen kun on ja ihailee hiljaa kättensä tuloksia.
Mutta yksi asia, missä Kauris on aivan omaa luokkaansa, on täsmällisyys. Se toimii sveitsiläisen kellon tarkkuudella. Mikään ei muu ei huolestuta Kaurista enemmän kuin se, että se olisi jostain suunnitellusta tapaamisesta myöhässä. Mieluummin se saapuu paikalle puolituntia etuajassa ja ottaa huomioon kaikki epävarmuustekijät keliolosuhteita myöden.
Ja mitä Kauriin rakkauselämään tulee, sanovat, että erityisen huono yhdistelmä se on kuulemma Oinaan kanssa. Tässä suhteessa uskoisin kyllä siihen itämaiseen horoskooppiin, kun noita Oinaita taloudestani sattuu löytymään vielä kaksin kappalein, oikein varamiestä myöden. Koira(Kukko), kun tuntuu olevan puhvelille mitä mainioin naimakumppani. Sängyssäkin kun näillä horoskooppimerkeillä kuuluu olevan sen verran suhinaa, että naapuriparat saavat tyynyjänsä pidellä korvien peittona, mikäli mielivät yöuntaan viettää.
Satuinpa vielä vilkaisemaan tuolta netistä hieman tuntemattomampia horoskooppeja ja laitanpa sen tähän vaikka lähteenä, kun sen plagioiminen on kuulemma erityisen rangaistavaa, rehellinenkin kun satun olemaan (lähteen käyttö on sallittu).
Atsteekkien horoskooppi:
Kuten vesimerkin ihmiset, myös tuulimerkin ihmiset ovat ennustettamattomissa olevia (turha siis vaivautua oraakkelin tykö) vaikka ovatkin älykkäitä. Samalla tämä älykkyys voi tulla esiin järjettömyytenä (erikoisesti lääkärini on tullut varsin usein tähän lopputulokseen) ja henkisenä epävakautena. Vesi-merkkinen ihminen on yleensä melko rauhaton (no, eipä käy kanssaihmisten elämäkään tylsäksi).
Lähdeluettelo:Otteita varjojen kirjasta
Erittäin antoisaa ja rakkauden myönteistä elämää rauhallisen, tunnollisen ja ahkeran Kauriin kanssa !
KAURISNAISEN LUONNEANALYYSI
KAURISPUFFELI
3
1452
Vastaukset
- viittiikin
kaikkee sontaa ihmiset lukee ja levittelee.... uskovatkin vielä
- Kala-ukko
Oho!!! . . . . Täytyypäs pitää aina valkoista nenäliinaa lähettyvillä, josta se on nopeasti löydettävissä tarpeen niin vaatiessa ;))) . . . Kauris taitaisi pukkia vauhtia tälläiseen hitaaseen Kalaankin ;)))
- zzzzzz..
tuossa lopussa menee ihan väärin. Kauris ei ole vedenmerkki vaan maanmerkki
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1191702
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991538Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy37993Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M29899Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?38861Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm50826Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s43768Olet myös vähän ärsyttävä
Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.37760Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘56758Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet37730