Pitelet käsissäsi Suomen keskustan uutta jäsenkorttia. Se on kortti niille, joille pelkkä puhe ei riitä, vaan jotka vaativat tekoja aatteidensa tueksi. jos toimeen ei tartuta, mikään ei taatusti muutu paremmaksi.
Keskustan jäsenkortti avaa sinulle ainutkeratisen mahdollisuuden päästä tekijäksi Suomen suusimpaan puolueeseen. Keskustan riveissä rakennat koko Suomea kotikunnastasi lähtien yhdessä muiden ihmisyyden, yhteistastuun ja yhdessä tekemisen nimeen vannovien kanssa. Vastaavaa jäsenkirjaa ovat kantaneet Suomen historian nimekkäimmät vaikuttajat Kyösti Kalliosta Urho Kekkoseen.
Keskusta tarjoa jäsenilleen jatkuvasti korkeatasoista koulutusata ja mielenkiintoisia tapahtumia.
Olit mukana sitten puolueen yhdistystoiminnassa, Keskustanaisissa, Keskustanuorissa tai Keskustaopiskelijoissa saat uusia ystäviä, innostavan harrastuksen ja ennenkaikkea aidon kanavan vaikuttaa, oman ponnahduslautasi huipulle.
Keskustan jäsenkortti avaa sinulle ainutkeratisen mahdollisuuden päästä tekijäksi Suomen suusimpaan puolueeseen. Keskustan riveissä rakennat koko Suomea kotikunnastasi lähtien yhdessä muiden ihmisyyden, yhteistastuun ja yhdessä tekemisen nimeen vannovien kanssa. Vastaavaa jäsenkirjaa ovat kantaneet Suomen historian nimekkäimmät vaikuttajat Kyösti Kalliosta Urho Kekkoseen.
Keskusta tarjoa jäsenilleen jatkuvasti korkeatasoista koulutusata ja mielenkiintoisia tapahtumia.
Olit mukana sitten puolueen yhdistystoiminnassa, Keskustanaisissa, Keskustanuorissa tai Keskustaopiskelijoissa saat uusia ystäviä, innostavan harrastuksen ja ennenkaikkea aidon kanavan vaikuttaa, oman ponnahduslautasi huipulle.
Vastaukset 18
Vanhimmat
... se "jäsenkortti" on vaan nimi jossakin printterilistassa ...
ja josta asianomainen "jäsen" ei välttämättä tiedä itse mitään.
pyyhkiä, jos vessapaperia ole saatavilla. Se on myös kortti niille, jotka rakastaa vastikkeettomia veronsiirtoja ja kilpailukyvyttömyyttä. Osta keskustan kortti, saat kaupan päälle kaavoituksen ideaparkille ja kelkkatehtaalle;-))
kyvyttömimmänkin demariapinan riehumaan hullunkiilto silmissään ja järki perseessä...
komentti.
.
AINAKIN SUSILAUMAN MORAALI ON HEILLÄ
JOHTAJAT KYYRÖTTELEE TOIMISTOTYÖNTEKIJÖIDEN SELKIEN TAKANA
.
"Keskustan riveissä rakennat koko Suomea kotikunnastasi lähtien yhdessä muiden ihmisyyden, yhteisvastuun ja yhdessä tekemisen nimeen vannovien kanssa."
Tuon näkee ja kokee parhaiten juuri nyt, kun kepu on hallituspuolue. Työttömyys kasvaa, tuottavuus- eli tuho-ohjelma tekee koko ajan tuhoaan ja saa aikaan vain lisää työttömyyttä (vuoteen 2015 mennessä on 15 000 - 18 000 saanut valtiolta aiheetta kenkää), terveyshuolto huononee koko ajan, kyläkouluja lopetetaan, vanhuksilta viedään oikeus inhimilliseen elämään ja hoitoon, eläkeläisiä kiusataan milloin milläkin leikkauksella, jne jne jne.
Tuoko on sitä kepun kuuluttamaa ja mainostamaa ihmisyyttä ja yhteisvastuuta? Sitähän se kirjaimellisesti on, ja sietäisivät hävetä, kun kehtaavat mainostaa itseään ihmisten asioita ajavana puolueena. Puheen tasolle jää lähes kaikki, ja se mikä ei jää, ihmiset tuntevat sen omissa nahoissaan. Lapsista vanhuksiin asti.
kato viksumpia, niinku tuosa sosiaalipoilitiikasa. Me haluamme että veronmaksajien rahoja käytetään vanhustenhuoloon ja kulutukseeen.
...Vai miten se Jutta sano?
...miä oon nyt niin päisään, että minä en ossaa oikeun sanua.
tietää miten talouspolitiikkaa hoidetaan.
Äänestäkää, nyvät ystävät sosialidemokraatteja, sillä ME huolehdimme kööyhien elämästä .
Pahin rikos mihin Kepu on syyllistynyt vaaliakauden alkupuoliskolla. Tätä eo voi edes Iltalehti eikä hesari antaa Kepulle anteeksi.
Minimieläke vuoden vaihteen jälkeen 600 euroa. Ennen jopa niin lahainen kuin 450 euroa.
15 000 euron vuosituloilla veron kevennys 6%-yksikköä. Kunnallisverosta riippuen nyt ennakonpidätys noin 10%, viime vuonna 16%.
2 opiseklijaa. Samoilla vanhempien tuoilla toissa vuonna opintotuki 80 euroa kuukausi, Viime elokuusta lähtien 120 euroa kuukaudessa. Asumislisä toissa vuonna 40% vuokrasta, nyt elokuusta lähtien 60%.
Äityispäiväraha oli aikaisemmin tulosidonnainen, niin kuin se on nytkin. Mutta nyt äitiyspäivärahaan tuli minimi, sama kuin perustyöttömyyskorvaus. Aikaisemmiin tuota minimiä ei ollut.
Työmarkkinatukeen tuli pienempi korotus kuin oli Hallituksen asityksessä. Se johtui eduskunnan päätöksestä. Eli sen viiden euron kotouksen sijaan eduskunta hyväksyi 1,5 euron korotuksen. Lisäksi se 100 euron aktivointilisän maksuaika lyheni eduskunnassa kolmeen kuukauteen, Työmarkkinatuki on nyt kuitenkin sidottu indeksiin niin että se joten kuten seuraa kustannusten nousua. Demarit Estivät täm'n tuen parantamisen. "Ns. komikanta".
Ruoan AlV on alennettu 17%:sta 12:teen. Tuosta kai ei tarvitse konkreettisemmin näyttää?
Sairauden- vanhusten hoitoon ja perusopetukseen hallitus suuntasi erityislisän joka kuitenkin on kuntien oman päätösen varsassa käytetäänkö se siihen mihin se on tarkootettu. Ainakin omassa kunnassani tuolla rahalla on palkattu lisää perushoitajia ja opettajia.
pyytämättä ja yllätyksenä? Minulle tuli myös ja vihdoin voin toteuttaa unelmani, eli erota virallisesti kepusta. Aikaisemmin se ei ole ollut mahdollista;-)))))
http://www.aamulehti.fi/uutiset/kotimaa/sotku-paisuu-iso-nippu-keskustan-pakkojasenia-ilmoittautui/180078
antaa ensiavun pakkojäsenille;-)))) Tulee mieleen Saksa ja 30-luku näistä kepun touhuista tai ehkä paremminkin Neuvostoliitto ja Kekkonen;-)))
.
pakkokepulaisuuden uhreille
Edes Hitlerin Saksa ei pystynyt samaan kuin kepu
.
"saat uusia ystäviä"...
Voiko myöhemmin vedota dementiaan, jos ystävyyssuhteista tuleekin pahoja ongelmia, jopa poliisi ovelle kolkuttelee..?
tämä on varmasti keskusta-vastaisten tahojen juoni.
tämä on demarien juoni, ne haluavat päästä oikeiston paikalle hallitukseen sössimään asiat.
etelän media selvästi asialla valheineen.
No, ainakaan he eivät poliisin kuulusteluissa olevien kepulaisten paikalle halua.
Voiko kukaan enää pahemmin "sössiä" mitä tämä hallitus on "sössinyt"?
Rikkaat ovat rikastuneet, köyhät köyhtyneet, ulkomaan velka on kasvanut rajusti, kun sillä ollaan avustettu Islantia,Latviaa,Liettuaa ja Kreikkaa, koskaan niitä rahoja ei saada takaisin ja poliisit ovat ylityöllistettyjä.
Luulen että sama mitkä oppositiopuolueet saavat vallan seuraavien vaalien jälkeen, niin ei se voi huonommin mennä.