Palasin juuri useamman kuukauden kiertueelta, joka kattoi useita aasian maita USA:n ja Kanadan. Muistutan nyt teitä siis, että olen sinfoniaorkesterin jäsen, mutta en kerro mitä soitan ja missä orkesterissa, koska en halua nimeni tulevan julki (ainakaan täällä).
Pointtini siis oli, tekeekö Ari vastaavanlaisia kiertueita koskaan? Ei. Miksi? Koska häneltä puuttuu taidot. Hän on vain niin käsittämättömän huono kaikessa. Huono lauluääni, huono esiintyjä, rytmitajuton, tyylitajuton. Ari ei pystyisi samaan vaikka treenaisi kuinka paljon tahansa, hän ei näet ole lahjakas.
Palasin juuri kiertueelta
4
331
Vastaukset
- Sinun lähimmäisesi
Toivottavasti kun sait purkaa pahaaoloasi.Näin sitä pitää tehdä jos mieltä painaa jokin asia;kertoa se muille niin kyllä se siitä alkaa elämä sitten sujumaan.Onnea vain kiertueellesi jatkossakin.
- ollut hirveä
ikävä Aria! Katso nyt vaikka tuo demosessiovideo, jos vähän helpottaisi.
- AVDM
että olet Ari ja höpötät taas täällä että saisit selville mostako fania vielä tulee pelstustöihin.
- toinen lähimmäinen
Pääsit siis bannasta vai, montako kuukautta se kesti?
Minäpä luulen, että ainoa, jota osaat soittaa on suusi ja sitäkin keskinkertaisesti.
Mitä tulee tuohon provoamiseesi, siinnäkin olet ihan keskinkertaisuus. Eikä mitään kehitystä näy tapahtuneen siinnäkään vuosien saatossa. Mutta pitäähän sinulle vastata, että saat sitä kipeästi tarvitsemaasi huomiota.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 406973
- 323938
- 453320
- 402929
- 172706
- 372238
- 162196
- 412133
Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...
Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons482067- 392010