Okinawan Seibukan kovin karate-tyyli? Sen pääopettaja Jussi Häkkinen taitaa olla yksi kovimpia Suomen taistelijoita salilla ja kadulla?
Eikös Seibukanissa treenata paljon kovempaa kuin muissa Karateissa?
Onko aito Karate
8
1170
Vastaukset
- yx vaan
Häkkinen EI OLE pääopettaja.
- buhahaa
kuuluu ehdottomasti top-200000 listalle
- fasfwr5rtt
Huomioidaan, että ns. alk.per. karate-tyylit tulevat Okinawalta. Tuo Seibukan on vissiin vain jonkin suvun oma haara, kuten monet muut. Ei varmasti sen huonompi kuin moni muukaan.
- tunari72
"Eikös Seibukanissa treenata paljon kovempaa kuin muissa Karateissa?"
Onko Japanissa joskus treenattu kovempaa sumoa kuin Kiinassa kung futa?
Heikko provo(?)- jaako d
karate on ehkä kovin karate-tyyleistä, ainakin sen harrastajat ovat todella tehokkaita ja taitavia. Suomen kovimmat tappelijat löytyvät kyllä Okinawan karatesta.
- muista lajeista?
jaako d kirjoitti:
karate on ehkä kovin karate-tyyleistä, ainakin sen harrastajat ovat todella tehokkaita ja taitavia. Suomen kovimmat tappelijat löytyvät kyllä Okinawan karatesta.
tunnetko muitakin?
- antitoivo
Kyllä Okinawan karate on kovin tyyli nykyään. Periaatteessa asia on niin että Okinawa on nykyään ainoa päätyyli joka on enää oikeassa mielessä harjoitettuna. Muut tyylit kuin Okinawa ovat enemmänkin urheilukaratea, kun taas Okinawalaisten tyyli ja sen haarat perustuvat vieläkin kamppailuun eivätkä pisteiden keruuseen.
- agts
on todella raju tyyli, sieltä tulee pahimmat tappelijat. Shinan Jussi Häkkinen on älykäs mutta myös kova katutappelija.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2011631
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?581051Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän140954- 85922
- 61916
Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,11810Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t268795Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?
"Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol75745Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk61732Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä342721