Kiviniemi pelottaa

Kiviniemi antoi tänään demareille eduskunnassa köniin. Puhenjohtajana ja pääministerinä on entistäkin kovempi luu.


Nyt demarit pelkäävät hirvittävästi Kiviniemen nousua pääministeriksi. Kaikanlaista provokaatiota yrittävät.

Eihän se tietenkään onnistu.
570
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

..sellaisen joka ei lyö takaisin. Niin säilyy se ihana voimantunne.

Äänestä

ja Maurin ja lobbarien juoksutyttö. Avauksissa haisee oma ja palkatun avustajan kehu.

Äänestä
  • urpilaisten paniikkipelko. Se on vähän niin kuin lapsen löysänkakan haju.

    Äänestä

Kyllähän Kiviniemi on kaikissa suhteissa ihannepuoluejohtaja, nimittäin Kepun poliittisille vastustajille. Hänen valintaansa toivotaan niin Kokoomuksessa, SDP:ssä kuin erityisesti Perussuomalaisissa. Soini hykertelee käsiään, kun Matti Vanhanen vaihtuu vain naispuoliseen vanhasversioon. Se sataa suoraan persujen laariin. Väyrynen on Kepussa lähes ainoita, jotka tajuavat tämän. Mutta nyt Väykky on Kepussa outsider, joka joutuu seuraamaan ennustamaansa puolueen romahdusta sivusta. Sepi Kieriäinenkin alkaa tulla jo Väykyn linjoille tajutessaan tilanteen vakavuuden.

Äänestä

hehkuttaa Kiviniemeä? Heh-heh, tästä tulee vielä harvianaisen hauskaa, kepulaiset taas ripajaa kuin pa...ka housussa;-))))

Äänestä

Kommentoi aloitusta


demareita kirjoitti:

Kiviniemi antoi tänään demareille eduskunnassa köniin. Puhenjohtajana ja pääministerinä on entistäkin kovempi luu.


Nyt demarit pelkäävät hirvittävästi Kiviniemen nousua pääministeriksi. Kaikanlaista provokaatiota yrittävät.

Eihän se tietenkään onnistu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu