Junger kannataa lukutaidottomien islamisti-idioottien tuomista Suomeen ja elämään täällä leveesti työläisten laskuun. Junger on totaalinen pölvästi. Se ei tajua eikä välitä Suomen edusta pätkääkään. Somaleja ja islaminuskoista roskaväkeä vain on roudaamassa harmiksemme entisen jatkoksi. Junger on RKP:n etäispesäke kuten uusliberalisti-porvari Lipponen ja Lipposen tyhjäpäähölö-Jutta.
Junger mamuhössö
höjöjöjö
3183
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Ljuger kehui itseään lähtiäisohjelmassaan. Uudistunut johtamistapa kuulemma. Eli kenkää kaikille. Mutta kenelle hän meni läpi "hyvänä miehenä", joutuu pettymään karvaasti jatkossa.
YLEn aikaisista päätöksistä pännii eniten ylen oman ohjelmatuotannon supistaminen ja korvaavat sopimukset amerikkalaisten ohjelmapikaruokajättien kanssa.
Toiseksi eniten Jääkiekon MM kisojen luovuttaminen kaupallisille kanaville.
Tämä on kaikki on maansa myymistä, mikä Kokoomuslaiselle sopii.
SDP:llä on nyt myyrä leirissään ja saapa nähdä miten siitä(tilanteesta) mahdollisimman pian toipuvat.
SDP:n on syytä muistaa, että lama ei siirrä kansan mielipidettä neuvostoaikojen jaottelun mukaisesti oikealle, vaan vasemmalle. Vasemmalla on n 30% järjestelmään pettyneitä nukkuvia.
SDP:n puolueaktiivien
ikuinen ongelma on
syvä kaiho olla kokoomuslainen.
Mutta he ovat löytäneet yleisen ratkaisun.
Kokoomus on täynnä ja loikkaaminen veisi toimintapohjan,
joten kusetetaan kansaa taas vaaleissa,
ja sitten hallituksessa voidaan toteuttaa itseä
eli kokoomuslaista hienostelua tukevaa politiikkaa.
ja "Ei kenkää kaikille". tää mieshän on tyhjä tynnyri.
kanaville oli oikein, koska YLE:llä ei ollut varaa kilpailla hinnasta, jonka Jääkiekkoliito vaati! Osaksi tämä johtuu siitä, että juuri nämä jotka vaativat jääkiekkoa nähdäkseen eivät maksa lupamaksuja. Nyt maksavat kyllä kortilla! Ilmaisia palveluja ei ole olemassa.