Kepun kannatuksen lasku johtuu mediasta.
Noin ajattelee kepu-uskovaiset kiihkoilijat väyrysmäiseen tyyliin.
Se on fakta.
Kertoisiko joku tällainen kiihkouskovainen taas kerran, kuinka media on jyrännyt kepun kannatuksen maanrakoon ilman, että kepulla itsellään ei ole osaa ei arpaa siihen?
Nyt kun kepun amok-juoksun viimeisimmän episodin myötä nauramaan päästiin Haaron aidan yli loikkimiselle, jatkettakoon kieriskelyä ja hohotusta lukemalla kepulaisiksi syntyneiden kustannuksella.
Selittäkää siis, kepufanaatikot asiat taas parhain päin totisin ja vakavin naamoin, me muut (rehdit ihmiset) nauramme teille ja typerille selityksillenne.
Muistakaa yrittää näyttää uskottavilta, että edes itse taas valheenne uskoisitte, skeebut.
Noin ajattelee kepu-uskovaiset kiihkoilijat väyrysmäiseen tyyliin.
Se on fakta.
Kertoisiko joku tällainen kiihkouskovainen taas kerran, kuinka media on jyrännyt kepun kannatuksen maanrakoon ilman, että kepulla itsellään ei ole osaa ei arpaa siihen?
Nyt kun kepun amok-juoksun viimeisimmän episodin myötä nauramaan päästiin Haaron aidan yli loikkimiselle, jatkettakoon kieriskelyä ja hohotusta lukemalla kepulaisiksi syntyneiden kustannuksella.
Selittäkää siis, kepufanaatikot asiat taas parhain päin totisin ja vakavin naamoin, me muut (rehdit ihmiset) nauramme teille ja typerille selityksillenne.
Muistakaa yrittää näyttää uskottavilta, että edes itse taas valheenne uskoisitte, skeebut.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Tätä kun jauhetaan vuosi pari niin siitähän tulee totuus joidenkin mielestä. Sitten siitä tulee Uskonto koska eihän 100 000 ihmistä voi olla väärässä. Eihän. Vaikka alku muutaman tiedotusvälineen.
Lueppa oikein tarkoin!
"Hesari 24.4.2010 Keskustan Puoluevaltuuston kokouksesta....
".....Todettiin, ettei kukaan salin ulkopuolella voi tajuta jatkuvan luottamuksen toistamista kaiken tapahtuneen jälkeen. Tunnelmia kuvattiin dramaattisiksi...."
Muut lehdet. Korhonen kertoi saaneensa vähän kritiikkiä
Sitten kun verta tähän!
http://www.taloussanomat.fi/politiikka/2008/06/02/vanhanen-forsius-valitti-rahapulaa/200814943/12
"....Iltasanomien mukaan Vanhanen pysyi tiedotustilaisuudessa aiemmassa kannassaan, jonka mukaan hänen Kehittyvien maakuntien Suomi -yhdistykseltä Forsiukselle pyytämänsä rahat viittasivat ilmastoseminaariin.
Merikukka Forsius kiisti asian tämän päivän Ilta-Sanomissa.
Vanhasen mukaan Forsius oli puhunut hänelle vaalibudjettinsa niukkuudesta.
– Forsius ei varsinaisesti pyytänyt rahaa, vaan kertoi, ettei hänen rahansa riitä vaalikampanjaan. Sen pohjalta mainitsin hänestä Tapani Yli-Saunamäelle. Mistään summista ei ollut puhetta, Vanhanen kommentoi. ...."
Helsingin Sanomat 14.4.2010 Emävalhe
http://www.hs.fi/politiikka/artikkeli/Vanhanen myönsi viimein osuutensa Forsiuksen saamissa vaalirahoissa/1135256128104
Ei kai poliisi sentään lehtien "valheiden" perusteella toimi?
Vai toimiiko?
Kyllä se nyt kuulepa vaan on niin, että kepu on ihan itse antanut aihetta medialle ja media kirjoittaa miten kirjoittaa ja lukijat tulkitsee miten tulkitsee ja jotkut linkittää jatkuvasti jotain yhtä ja samaa juttua, jolla luulee jotenkin pesevänsä kepun kieroilut putipuhtaiksi.
Hölmökö olet?
http://www.lansi-savo.fi/Uutiset/8941359.html
Asianajaja Muikku ja pastori Silli, näillä menee maalaisliitto.
http://www2.vaalikone.fi/eduskunta2003/naytaehdokas.jsp?VP=1008&ehdokas=2064
Nyt kaivattaisiin edesmenneitä Neuvostoliittoa ja sen suuresti rahoittamaansa Urhoa palauttamaan Suomen media sen ajan tasalle, jolloin kansalle kerrottiin vain mm. se, minkä NL ja sen urhokas lakeijansa salli.
NL/Urhon aikana uutisoitiin vain tietyltä kannalta kivoja asioita.
Urho kiipeää puuhun Tunisiassa, se oli kiva juttu, uutisoitiin.
Urhoa raahataan joesta Islannissa, ei kiva juttu, uutisointi kiellettiin uhkauksien kera.
On se niin väärin, että nyt mediaan lipsahtaa esim. joku kuva, jossa joku KRP:n tutkittavana oleva kepun hallintopäällikköhaaro loikkii aitojen yli kuin mikäkin rikollinen.
Sekin on täysin käsittämätöntä, että joku kepuhaaro on ylipäätään epäiltynä jostain rikoksesta ja uhkailevat kirjeetkin tulee joltain puoluesihteerin veljeltä, kun ne ennen tuli Suomen Presidentiltä, jonka takana seisoi yhtenä rintamana koko NKP.
siinä poseeraa, näyttää kyllä enemmän kapakalalta kuin muikulta.
lahnakin mukaan.
Toimii jopa Romaanien perusteella.
Mutta ennenkaikkea ne toimii kun joku tekee tutkintapyynnön. On se tutkintapyynnön tekijä sitteen aktiivi-Deamri Esko Riepula Rovaniemeltä, Kepun ainainen riesa tai sitten poliittisesti korruptoitunut muu taho.
Ei Poliisi katso kuka tekee pyynnön tutkia se tutkii kun pyydetään. Ja Korruptoitunut Poliisi vieläpä lukee tuomion ennen kuin tutkinta on edes valmis.
Mutta kuitenkin....
Tähän mennessä tutkituista tapauksista ei ole löytytnyt yhtään syytteeseen johtavaa tutkintaa. Kuitenkin niitä päättyneitä utkintoja on lähes kymmenen. Yksi tapaus on tutkittu jo neljä kertaa eri tahon pyynnöstä. Joka kerta tutkinnassa on tullut tulos että ei ole rikosta tapahtunut.
Viimeksi Nuorisossätiötä koskevassa tutkinnassa Poliisi totesi että ei löytynyt mitään syytteeseen johtavaa.
Kyllähän sitä tuktia voi. ei siinä mitään. On ihan eri asia johtaako ne tutkinnat jatkotoimenpiteisiin. Nuo kaksi asiaa ovat ihan eri juttuja.
Ihan niin kuin Kake Juhantalon tuomiot (2kpl).
urheilukerhon kavallus eikö sitä tutkita kun siinä on demari rikollisena, ei varmasti tutkita kun ei ole kuin demaripoliiseja Helsingissä.
Mites se Kauppisen juttu?
Lie vielä kesken sekin?
muuten latvasta laho?
Arvaa harmittaako?
Kyllä harmittaa kun ei tukita kun on demaripoliisi helsingissä.
Ei tukita vaikka tekisi itse Sinä tukintapyynnön.
:DDDD
vielä. Tuo hörhö jauhaa paskaa.
http://www.uusisuomi.fi/kotimaa/94232-kelkkatehdastutkinta-venyy-–-poliisi-penkoo-motiiveja
kepua vaan tukitaan, ihmekös toi kun on demaripoliiseja tukimassa.
eikä urheilukerhoa tukita kun oli demari, mutta kevaa ja kelkkatehdasta
tukitaan vieläkin vaikka piti olla jo tukittu kun on kepulaisia ja poliisi
korruptiodemari.vittu