Transformers elokuvat

Scifisti77

No niin! Juuri sain katseltua toiseen kertaa molemmat Transformers -elokuvat. Eli Transformers (2007) ja Transformers - kaatuneiden kosto (Revenge Of The Fallen, 2009). Shia LaBeouf ja upea Megan Fox tähdittävät näitä todella spektaakkelimaisia elokuvia. En ole koskaan katsellut Transformers piirrettyjä ja ajattelin aluksi, että leffat ovat lapsille tarkoitettuja, mutta heti ekan leffan nähtyäni olin vakuuttunut. Loistavia elokuvia. Aivan mahtavat juonet, upeat näyttelijät ja mielettömät erikoistehosteet! Mitä muuta elokuvilta voisi toivoa!

Ensimmäinen Transformers -elokuva oli jo loistava, mutta ei voi muuta sanoa kun että toinen elokuva olikin sitten aivan upean loistavan mahtava! Siis kevyesti parempi kuin eka. Kakkosen juoni oli paljon mielenkiintoisempi ja syvällisempi, kuin ensimmäisen elokuvan. Oli nautinto katsella upeita erikoistehosteita, loistavaa näyttelijän työtä sekä tietenkin ihanan seksikästä Megan Foxia!

Ei voi muuta sanoa, kuin että jos et ole nähnyt vielä Transformers -elokuvia, niin suosittelen lämpimästi! Itse hommasin leffat halvalla elokuvadivarista käytettyinä ja en kadu pätkääkään! Halvalla loistavaa viihdettä! Suosittelen!

Eli arvosteluni:

Transformers 4/5
Transformers - Kaatuneiden kosto 5/5

Scifisti77

1

596

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ruthlesscritic

      Vähän täytyy olla eri mieltä. Ensimmäinen osa Transformereista (Transformers 2007) oli kyllä selkeästi paras. Toinenkaan (Transformers - kaatuneiden kosto) ei ollut huono mutta kärsi jo hieman jatko-osan paheista. Kolmas (Transformers: Kuun pimeä puoli (2011) olikin jo sitten aivan suttua ja pannassa loppuhuipennuksen "Lahdatkaa haavoittuneet sotavangit" mentaliteetin takia.

      Transformers (2007) arvostelu täällä:
      http://ruthlessmovieblog.blogspot.fi/2012/10/transformers-2007-may-stars-and-stripes.html

      Uudempia pitää vielä odotella....

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Herkkyydestä

      Toisessa ketjussa toivottiin keskustelua herkkyydestä. Aloitan omalla näkemykselläni. Mielestäni herkät ihmiset ovat l
      Sinkut
      248
      779
    2. Okei, eli olet rakastunut

      Hyvä sinä, niin minäkin.
      Ikävä
      67
      655
    3. Arvaako kukaan?

      "Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni
      Haapavesi
      37
      620
    4. Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta

      Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et
      Ikävä
      34
      548
    5. En pyytele enää koskaan anteeksi mitään sinulta

      Olet ollut kohtuuttoman kylmä ja tyly tilanteeseen nähden.
      Ikävä
      45
      427
    6. Onko meillä

      Kaikki hyvin? 🤨 Miehelle
      Ikävä
      30
      424
    7. Taidan lähettää kaveripyynnön

      Sulle nainen. Otan vaan rohkaisuryypyn ensin.
      Ikävä
      38
      416
    8. Olen kiinnostunut sinusta, en seksistä

      Vihjailuja toiseen suuntaan on tullut niin paljon, että asia on korjattava. En näe sinua esineenä, vaan hienona persoona
      Ikävä
      27
      406
    9. Mies.. rehellisesti

      Mitä haluat nyt sun elämään?
      Ikävä
      37
      387
    10. Mikä minussa sitten

      Kiihottaa enemmän kuin muissa?
      Ikävä
      41
      371
    Aihe