pulmien pulma, auttaka naista hädässä?

Marika777717

Mistäkähän voisi ostaa jos vanhentuneen Macromedia Flash 8 Pro(nykyään Adobe) ohjelman? Tuntuu että kaikki vanhat ohjelmat on kadonnut kuin tuhka tuuleen, uusi CS5 on niin kallis ettei fyrkat riitä.

Lisäkyssärinä kysyisin myös että saako toisen omistamalla ohjelmalla tehdä rahaduunia jos hän sallii ohjelman käytön? Auttakaa viisaat, pliis.
-Marika-

2

338

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 30

      Lisäkyssäriisi tyhjentävä vastaus löytynee ohjelman EULAsta, tosin ihmettelisin jos siinä moinen sallittaisiin.

    • jbik öhi nöhinö

      Ite olen ostellut paljon ohjelmia Huuto.netistä. Samaten keltaisessa pörssisä on ajoittain jotain. Mulla kun on vanhat koneet, mulle käy vanhat ohjelmat. En nyt muista, paljonko itse maksoin Flashista, alle satasen kuitenin. Muistaakseni huuto. netistä. Iteasiassa ei mulla taida nyt olla käytössä yhtään uutena ostettua ohjelmaa, kaikki olen keräillyt siltä täältä. Pitäis kone uusia, sitten pitää kai alkaa itekkin katteleen uudempia softia jostain.

      Ebayssa on paljon ohjelmia, kaverit ostaneet sieltä muutamia kertoja. Siellä tuntuis olevan halvenpaa. Ja jotkut tietsikkaliikkeet myy kans vanhoja ohjelmia. Jonkin Dreamweaverin ostin jostain laarista halvalla.

      Että liikkuu niitä, paas katellen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Useita puukotettu Tampereella

      Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht
      Tampere
      234
      4502
    2. Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?

      Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii
      Puolanka
      75
      2924
    3. Leipivaaran päällä on kuoleman hiljaista.

      Suru vai suuri helpotus...
      Puolanka
      47
      2433
    4. Meneeköhän sulla

      oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua
      Ikävä
      45
      1737
    5. Koska näit kaivattusi viimeksi

      Milloin tapasit rakkaasi? Ja etenikö suhde yhtään?
      Ikävä
      78
      1409
    6. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      83
      1212
    7. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      21
      1193
    8. PS uusimman gallupin rakettimainen nousija

      https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden
      Maailman menoa
      137
      939
    9. Tekiskö nainen mieli tavata...

      Viikonloppuna ja...?
      Ikävä
      69
      908
    10. Sellainen tunne sydämessä

      Että nainen olet kaivannut minua. Tai sanonko että oikeastaan koet sitä samaa nostalgiaa, kaipuuta ja mukavia muistoja,
      Ikävä
      86
      874
    Aihe