Tässä neitimäki & co panee parsastaan :)
Otsikossa hymiö
3104
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Paavo on erittäin kokenut ja viisas mies. Tuosta väittämästä että ' Paavon johdolla vaalivoittoon', mielipieet alkavatkin kummasti jakautumaan. Miksi ei pidetä jos Paavo on johdossa?
sanoo järkikin, että paavo Väyrynen on ehdottomasti paras valinta.
Jos Väyrysen aisapariksi tulee vielä Laaninen, niin Keskusta on takuuvarma vaalivoittaja suurten ikäluokkien äänillä.
Kun on seurannut viimeaikojen kepujahtia, niin Kiviniemen voi laskea vain sellaiseksi punamedian Keskustan heikennysyritykseksi.
Jos Kiviniemi valittaisiin, niin siloin alkaisi punamedia ajojahtinsa Jakilla.
Ei ole muista haastajajista puheenjohtajaksi, ja vielä vähemmän pääministeriksi.
Demaritkin tietää sen, ja siksi tyrkkivät Kiviniemeä hommeliin, jotta binboblondi kuminaama Urpilainen saisi edes jonkinlaista tasoista.
Kyllä minä keskustaa siltikin äänestän seuraavissa vaaleissa, ihan vain SAK/demarimafian kiusaksi.
Kokoomuslainen olen ollut ikäni, mutta nyt onkin niin tärkeästä asiasta kysymys, kuin köyhien olojen kurjistamisen estämisestä, ja ihmisen oikeudesta työhön, ja siksipä onkin tärkeää pitää SAK/demarimafia oppositiossa.
Keskusta tulee kokoomuksen kansa seuraavalla vaalikaudella laittamaan eläkekaton, ja nostamaan kansalaisten perusturvan tuhanteen euroon/kk.
Myöskin ansiosidonnaisille tulee laittaa katto 1500 euroon. Korkein eläke saa jatkossa olla korkeintaan 2000 euroa.
Miksikähän demarit haluavat aina vaan kasvattaa tuloeroja, kuin myöskin lisätä köyhyyttä ja kurjuutta?
Siksi kun demu on ahne, ja ymmärtämätön, kuin myöskin kaukana solidaarisuudesta, ja tasa-arvoisuudesta.
SAK/demarit on ökyrosvojen kansankusetusosasto, ja yhteiskunnan pahanlaatuinen syöpä.
Keskustalaisuuus on harmoniaa.
Keskustalaisuus on harmoniaa.... Hmmm... pitäisikö tuo käsittää niin, että pimeää vaalirahaa jaetaan kaikille ketkuille syvässä harmoniassa? Kun yksi nappaa fyrkkaa, niin toinen komppaa vierestä ja nyhtää omaankin pussiinsa. Kolmas ja neljäskin tulee osille. Ah, sitä harmonian ja sopusoinnun määrää! Upeeta! Urhokasta!
Urhokasta menoa
kupataan nyt
vauhdilla
Eteenpäin
eikä yhtään nyt
rahoista tingitä
Dippa dai dappa dai
ja dippa dai
Dappa dai dappa dai
dippa dai
Ripi-rapi-raijaa
ripi-rapi-raijaa
dam-dada-dam-dada-dam-dam-daa
dippa-dai dappa dai
dippa dai
Krp tutkii taas
tilejä
vauhdilla
Tuomiot
kohta napsahtaa
kakusta ei tingitä
Dippa dai dappa dai
jne.
(repeat till fade)