Kalle Kustaa paineli...

täällä ruottissa E18 160km/t Porssellansa.Ihimiset pelekäsi :o))
4531
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

viel mittään; 4 vuotta sittehän se puotteli Tanskanmaalla yli kahtasataa ja silleen..

Äänestä

nii KUSTAAN KALLE paineli MADELEINEN peppureikää

Äänestä

Kalle on maailman turhin ihminen kuten kaikki muutkin kunikaalliset. Sais noi riistoajan viimeiset muisto merkit pyyhkäistä historian kirjoihin.

Äänestä
  • Huu-haa.

    Ehei. Ei Kalle-Kustaa ole maailman turhin ihminen - Milla sen sijaan saattaa hyvinkin olla. Surkea tapaus, joka saa kiksinsä siitä, että pääsee kertomaan "lopullisen totuuden" kuninkaallisten arvosta ex cathedra. Taustalla lurkkii tietysti Millan itse itselleen suoma arvon nousu mielikuvituksen voimalla jumalan jälkeen seuraavaksi. Voi kuinka nautinnollista onkaan päätä huitaisemaan kaikki monarkit ja muut turhat kuninkaalliset historian romukoppaan, aivan tuosta noin vain, vasemmalla kädellä. Ja mitä sitten? Ei kerrassaan mitään. Millan pieni kuuluisuuden hetki on ohi - ja kuninkaalliset ovat edelleen olemassa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ellun Kana kirjoitti:

täällä ruottissa E18 160km/t Porssellansa.Ihimiset pelekäsi :o))

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu