Mihin alkoholijuomiin sopii kookosmaito parhaiten ?
Kookosmaito
1
2296
Vastaukset
- LS
Pina Coladaan, ehdottaisin. eli ainesosat:
4 cl Rommi (Vaalea)
8 cl Ananasmehu
2 cl Kookosmaito
Laita ainesosat blenderiin ja lisää reilu desilitra jäämurskaa. Sekoita 5-10 sekuntia. Kaada juoma collins- tai viinilasiin ja koristele ananaslohkolla. Tarjoile pitkän pillin kera.
Mikäli olet kokeilutuulella, korvaa osa jäämurskasta vaniljajäätelöllä.
Halutessasi panostaa drinkin ulkonäköön, voit tarjota sen esimerkiksi koverretusta ananaksesta. Murskaa tällöin kovertamasi hedelmäliha ja voit käyttää sitä drinkissä ananasmehun sijaan.
tai Kiwi Colada
2 kpl Kiivi
1.25 cl Kerma
2.75 cl Kookosmaito
0.25 dl Ananasmehu
2 cl Meloonilikööri(Midori Melon)
2 cl Vodka
Laita tehosekoittimeen 1 dl jäämurskaa tai 1/2 pussia jääpaloja, lisää ainesosat ja sekoita. Kaada Pina colada tai high ball -lasiin ja tarjoile pillin kera.
www.drinkkiklubi.com löytyy paljon infoa resepteistä, ainesosista jne.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse5308937Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r1606144Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos3745203Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli664749Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s984351Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1664053SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha1853942- 921886
- 1031404
- 47969