asfaltti työt

jmppa

Menin tässä sateisena aamuna töihin kunnes eteen osui tietyö missä oltiin juuri tekemässä uutta pinnoitetta rouhittuun ajorataan. Rouhitussa osassa oli jotain oranssin väristä nestettä johon oli sekoittunut vettä ja jotain muuta (luutavasti jonkinlaista öljyä). Kysymys kuluu että miten saisin tämän menopelini päälle lentäneen roskan putsattua kun normi pesuaine ei näytä tehoavan?

3

812

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vesakelo

      osta pullo lakka bensaa rautakaupasta ja sillä putsaat

      • eli löpö

        poistaa yhtä tehokkaasti piki ym. öljysoran ja asfaltin aineosia. Pese auto ja puhdasta löpöa kuppiin ja hankaa sienellä tahrat pois, saattaa tarvita pari käsittelyä että liukenee pehmeäksi "lika". Sitten uusi shampoo pesu autollesi.


    • jalluneste

      Yks hyvä on myös jarruneste. Myös kytkinnestettä osa porukoista suosii. Sitä kun kaadat vaan autosi päälle.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluatko että unohdan sinut kokonaan

      Siihen suuntaan ollaan menossa, nyt jo. Ja ehkä parempi näin, niin ei kulu energiaa hukkaan mahdottomuuteen. Ja vaikka j
      Ikävä
      93
      1520
    2. Haapaveden upea kurvikuningatar

      No nyt on kyllä mahtava uutinen että Haapaveden rohkea ja toimelias nainen ja yrittäjä on päässyt finaaliin kurvikuninga
      Haapavesi
      101
      1196
    3. Millä nimellä

      kutsut kaivattuasi omassa mielessäsi?
      Ikävä
      42
      864
    4. Pisa-tulokset.....

      Tuoreen tutkimuksen mukaan suomalaisten osaaminen on edelleen OECD-maiden keskitasoa parempaa. Kantaväestön oppilaiden
      Maailman menoa
      303
      800
    5. Uskaltaisitko ihana nuorempi nainen lähettää

      WhatsApp -viestiä, jos sulla on mun numero. Olisin ihan haltioitunut... Tykkään ja kaipaan ❤️❤️
      Ikävä
      86
      726
    6. Jos ajattelit että

      Annan anteeksi niin en anna.
      Ikävä
      52
      706
    7. 46
      704
    8. Meinasi nainen mennä pasmat sekaisin

      Rupesin vapisemaan, kun huomasin sinut. Mutta sain sentään juuri ja juuri koottua itseni, etten ihan häpäissyt itseäni.
      Ikävä
      35
      661
    9. Sinulle viestiä

      Me sitten oikeasti tutustutaan ensin!!
      Ikävä
      47
      647
    10. Tiedät että on

      Tunteita yhä ja edelleen. Ehkä molemmin puolin.
      Ikävä
      28
      614
    Aihe