Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Kondylooma

Minkälaisia(miehet) ihomuutoksia olette saanet uudesta kondylooma tartunnasta? ovatko ne olleet selkeästi "kukkakaalimaisia" kasvaimia/ selviä näppyjä siittimessä? Itselläni on ollut muutaman päivän poltetta siittimen päässä ja se on kuivunut. Lisäksi pieni rengasmainen mutta "selkeä" reunainen kohta terskanjuuressa siis lähes kokoterskan ympäri...sopiiko yhtään kuvaan kondylooman suhteen? Myös herpestä olen miettinyt....lääkäriin olen menossa!
3644
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Itsellä ollut koko kevään ongelmia kondylooman kanssa. Ei ole aina ollut kukkakaalimaisia, välillä vain yksittäinen näppy sielä täällä. Kantsii käydä lekurissa sanomassa asiasta, yleensä antavat suoralta käsin condyline nestettä jota laitetaan näppyyn 2x päivässä 3 päivän ajan. Sillä se häviää aika kivuttomasti. Jos on isompia alueita niin sitten on vähän kivuliaampaa. Virtsareiän ympärillä polte kuuluu myös asiaan.

Äänestä

Mulla on kans tuollainen rengasmainen kohouma, joka oli seurausta yhdynnästä satunnaisen kumppanin kanssa jonka kanssa kumi meni rikki. kohouma tuli vain 8 h panon jälkeen joten mielestäni kyseessä ei voi olla kondylooma vaikka siksi voisi ajatella. tänään kävin lekurissa ja se epäili hiivatulehdusta ja sanoi ettei missään nimessä kondylooma... tiedä häntä sitten. tänään on kulunut n. 2kk kortsun rikkoutumisesta

Äänestä

Hei

Saitko varmistusta vaivallesi?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kondis kirjoitti:

Minkälaisia(miehet) ihomuutoksia olette saanet uudesta kondylooma tartunnasta? ovatko ne olleet selkeästi "kukkakaalimaisia" kasvaimia/ selviä näppyjä siittimessä? Itselläni on ollut muutaman päivän poltetta siittimen päässä ja se on kuivunut. Lisäksi pieni rengasmainen mutta "selkeä" reunainen kohta terskanjuuressa siis lähes kokoterskan ympäri...sopiiko yhtään kuvaan kondylooman suhteen? Myös herpestä olen miettinyt....lääkäriin olen menossa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu