Kovasti painottuu jutustelu Mazda 6:een.
Miten on Kolmoset väellä kulkeneet? Tai siis kivastihan ne kulkevat, mutta onko ollut murheita tekniikkapuolella? Entä nämä paljon merkin kuin merkin kohdalla jauhetut ruostekuviot.. onko esiintynyt vastaavia saumaongelmia kuin Mazda 6:ssa?
Näillä näkymin seuraava kulkine noin 3-5 vuodeksi olisi Kolmonen 1.6-litraisena dieselinä.. mutta Kolmosen jo omistavien mielipiteet autosta kiinnostaisivat. Onko kaduttanut tai häiritseekö jokin asia? :)
Mazda 3 -kokemuksia!?
8
2227
Vastaukset
- noin40tkmvuodessa
Vastaanpa itselleni.. ensi viikolla vielä vähän pidempi koeajo Kolmosella ja sitten tarjouspyyntöjä vetämään.
Kaivokselan myyjä oli kovasti sitä mieltä, että 2.2-litraisia dieseleitä ei tulla Suomessa Mazda 3:ssa näkemään. Milloinkohan tämä tieto on muuttunut? Kuitenkin esitteisiinkin on painettu noiden suurempien dieseleiden tiedot jne..
No, ei väliä minulle. 1.6-litrainen nokikone riittää meikäläisen tarpeisiin mainiosti. - noin40tkmvuodessa
No siinäpäs kaveri lämpesi herkästi :O
- M3(BMW)
noin40tkmvuodessa kirjoitti:
No siinäpäs kaveri lämpesi herkästi :O
Osuvasti sanottu: "little shitbox"
Ruahahahahahha!
- merkki vaihtuu
eli me vaihdettiin muijan autoksi mazda 3 1,6 vm 08.se todellakin on toiminut muuten todella hyvin mutta muutama seikka nypii. taka ovien saumat ruostuvat,ja ne onkin korjattu maahantuojan laskuun,samoin takaluukku. samoin koneen öljyn syönti ihmetyttää,kun minun vanhempi autoni ei syö öjyä ollenkaan.eikä muijan entinen auto syönyt sitä ollenkaan. varustelultaan toi auto on touring eli ihan passeli muuten.mutta kyllä merkki vaihtuu kun tässä lähiaikoina auto vaihdetaan.tolla on nyt ajettu 50000km.
- 2x Mazda
1,6 bensa elegance automaatti. Huollettu säännöllisesti ja ajettu sekä kaupungissa, että moottoriteillä. Ei mitään vikaa.
- järkeä peliin
Koeajoin kolmosen viime syksynä. Voi juma mikä peltikoppero! Samaa paskaa japanilaista koslaa kuin aina: tunnoton ohjaus, kova sisämelu, ämpärimuovia joka koetettu piilottaa alfamaisen sisustan taakse ja korirakenteiden selkeä korroosioalttius, pokemonia pahimmillaan.
Osta Octavia tai Golf.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen, yrittäessäsi olla vahva olet heikoksi tullut
Tiedätkö mitä todellinen vahvuus on? Selviätkö, kun valtakunnat kukistuvat? Miten suojaudut kun menetät kaiken? :/1921331Miettimisen aihetta.
Kannattaa yrittää vain niitä oman tasoisia miehiä. Eli tiputa ittes maan pinnalle. Tiedoksi naiselle mieheltä.1221148- 70870
- 48864
Just nyt mä
En haluais sanoa sulle mitään. Voisi vaikka istua vierekkäin hiljaa. Ehkä nojaten toisiimme. Tai maata vierekkäin, ilman53790Nainen miltä tuntuu olla ainoa nainen Suomessa, joka kelpaa ja on yheen sopiva minulle
Sydämeni on kuin muuri, valtavat piikkimuurit, luottamusongelmat, ulkonäkövaatimukset, persoonavaatimukset ja älykkyysva50745- 53712
- 33692
- 60689
- 52667