kumisevat parhaiten
TYHJÄT
Tynnörit
169
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Iltasanomat 4.6.2008
"....Iltasanomien mukaan Vanhanen pysyi tiedotustilaisuudessa aiemmassa kannassaan, jonka mukaan hänen Kehittyvien maakuntien Suomi -yhdistykseltä Forsiukselle pyytämänsä rahat viittasivat ilmastoseminaariin.
Merikukka Forsius kiisti asian tämän päivän Ilta-Sanomissa.
Vanhasen mukaan Forsius oli puhunut hänelle vaalibudjettinsa niukkuudesta.
– Forsius ei varsinaisesti pyytänyt rahaa, vaan kertoi, ettei hänen rahansa riitä vaalikampanjaan. Sen pohjalta mainitsin hänestä Tapani Yli-Saunamäelle. Mistään summista ei ollut puhetta, Vanhanen kommentoi. ...."
hesari 14.4.2010
Tähän asti Vanhanen on kiistänyt olleensa tekemisissä Forsiuksen Kehittyvien maakuntien Suomi -yhdistyksen jakaman vaalituen kanssa.
Vanhasen on ollut vaikea sanoa mitään Forsiuksen tukirahoista, koska tuohon aikaan Forsius edusti vihreitä. Myöhemmin hän loikkasi kokoomukseen.
Tukirahoja jaettaessa Vanhanen ja Forsius nähtiin yhdessä myös muissa kuin vaaleihin liittyvissä tilaisuuksissa. Heidän arveltiin jopa seurustelevan,
Huomioi. Iltiksen juttu 2008. hesarin juttu 2010. Siis Hesari oli vähän myöhässä. Eli valehteli tahallaan.
Vanhanen. 4.6.2008 Forsiuksen pyytämät rahat viittasivat ilmastoseminaariin. Hesari. 14.4.2010 Tukirahoja jaettaessa Vanhanen ja Forsius nähtiin yhdessä myös muissa kuin vaaleihin liittyvissä tilaisuuksissa. Heidän arveltiin jopa seurustelevan,
Eli täyttä potaskaa tuo Hesarin 2010 juttu.