nyt myrskytuuli vie pensaskrassin taimet ihan lakoon. Niin se vaan olisi pitänyt antaa naapurin hoitaa ne siemenestä asti, olisivat jo vahvoja ja kestäviä... Meillä kun naapuri osallistuu parvekekasvien hoitoon täysin rinnoin omalta parvekkeeltaan kommentoiden. Onkos teillä samanlaista? No, ei tietenkään, teillä kun kasvit sen kun komistuu vaan!
voi, voi,
2
486
Vastaukset
- naapurille kukkia
Kyllä se vaan sellaista tahtoo olla, että kun saa sateen ja myrskyn tuhot korjattua ja kasvit jotenkin kyhylleen, niin tulee uusi myrsky ja riepottaa taas. Itsekin olen pihasta nostellut patoja ja ruukkuja suojaan mahan alus jalkoja täynnä. Onneksi ei itsellä sentään ole kyseistä ohjeistavaa naapuria! Kumoaisin varmaan sen päähän jonkun krassipadan.
- honkkeilit
krassipojat ja -tytöt ovat niin honteloita ja pieniä vielä. Lehdet on niin pikkuisia ja hoikka varsi vaan kannattelee. Voi, voi, alkasivat jo pulskistua. Pitäisiköhän ruokkia vähän vahvemmalla. Ja keittiön pöydällä on näitten serkut, ihan samanmoisia, ovat vaan päässeet tähän pituuteensa vähän nopeammin kuin nuo ulkona siemenestä asti olleet... No, toivotaan parasta...
Ja myrskystä; Että kai ne menee pienet ja honkkelitkin kun kerran suuret ja vahvarunkoisetkin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun1074589Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja1724376Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.941720- 4031651
HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a311397Upeeta! Rauha tulee pian!
Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is3531100Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan
Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann51097- 67979
- 56954
- 92928