Onko syntiä jos katsoo pornoa netistä
Porno
Vernon
14947
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Jos et tieda, niin arvaa!
Se on vakava merkki menossa olevastra kasotusmatkasta, jos tuota ei vielä tiedä.
Mikä on kasotusmatka. Onko majoitus ilmainen
Se on järjestetty helvetissä ja saatana on majapaikan vahtimestari.
Kysymyksessä on kadotusmatka.
Oletko ollut matkalla, kun noin hyvin tiedät. Taidat puhua höpöjä
enää vanhaa ihmistä, hän on jo niin "väsynyt" se ei ole hänelle hyväksi.
Kun uskoo Jumalan sanan, ei tarvitse lähteä tuolle kauhistuttavalle matkalle. Kiitos Jeesuksen hallelujaa!
Edellinen kirjoittaja vahvisti sen ties monennenko kerran mistä olen puhunut ja varoittanut, hänen tiensä on vaivaan vievä, jos parannusta ei tule armon ajassa. On hieno asia jos havahtuu todellisuuteen jo täällä eikä tarvitse mennä helvettiin. Siksi täällä todistetaan Jeesuksesta, että jos mahdollista monet kääntyisivät nykyiseltä tieltään taivastielle. Ei täällä sen tähden kirjoiteta että ihmisiä kiusattaisiin tai haukuttaisiin.
Jos uskot kuinka kysymyksesi , tuli mieleenkään .
Pahinkin ateisti on ainoastaan valehtelija, kyllä hän tietää tunnossaan että Jumala on. Siksi hän niin vihaisesti turjuukin Jumalan olemassaolon ja leikkii huoletonta pilkkaamalla Jumalaa, kun alitajuisesti tajuaa tulevansa tuomituksi teoistaan.
Mutta Jumalaan uskominen ei ketään auta, perkelekin uskoo ja vapisee, mutta ei pelastu.
Pelastava usko tarttuu Jumalan lupauksiin, jotka meille on annettu Jeesuksessa Kristuksessa.
Ilman Kristusta ei kukaan pelastu, jolla ei ole USKOA ei - hänellä - ole Kristusta, vaikka Kristus on hän elää ja hallitsee iankaikkisesta iankaikkiseen. Hallelujaa kiitos Jeesus!
Että verno on saatanan palvoja ,,TIEDOKSI , että kun Kristus tulee toisen kerran maan päälle , HÄN
tuhoaa saatanan ensityökseen , totaalisesti , sanoo Raamattu , suunsa miekalla HÄN sen tekee , hänen
kehonsa silppuuaa pieniksi palasiksi, ja ne heitetään siihen tulijärveen, joka on tehty hänelle ja hänen
palvelijoilleen . Siitä kuolemasta ei ole enää ikänäsä paluuta ja siitä kuolemasta ei herätetä enää ketään.
me es/Lestaatiolaiset saamme käyttää tietokonetta mutta telkkaria ei. minäkin katson pornoa Jeesus sallii sen.:)
Tiesitko että saatana nimi tarkoittaa
- valheen isää,
- sekoittajaa
- ja tyhjää.
Kaikkia näitä kolmea asiaa olet edustanut täällä uskollisesti, hengellisen isäsi saatanan käskystä.
es.lesta. sinä et ole kun toista epäilet.