Mulkosilmä,metriheikki tupee ja kuutiopää eivät pärjänneet keskustan jäsentenvälisissä.Mulkosilmällä ja metriheikki tupeella on suojatyöpaikat,mutta,mitä tehdään kuutiopään kanssa?Tälle lakeuksien nerolle pitäisi löytyä jotain sopivaa.Oli karppaattien nero Cauzesku ja nyt meillä on työtön laukeuksien nero kuutiopää.Suomi tarvitsisi poliittisen nimityksen,joka kuuluisi keskustalle ja se olisi perunakuoppaneuvos.Virka voisi olla elinikäinen,eikä siitä voi sanoa irti missään tilanteessa.Valtiolta löytyy varmasti rahaa näin tärkeään hankkeeseen,sillä siinä tulisi hoidettua kepun aluepolitiikkaa samalla.Toimtital Seinäjoelle,minne rakennettais uusi toimistotalo ja 165 virkaa,mitä kaikki olisivat vain keskustapuolueen jäsenkortin omaaville.Arto Merisalo hoitaisi varmasti rakennuttamiseen liittyvät asiat sopivaan hintaan,koska ensimmäinen viranhaltija olisi rehellinen veriveli.
Näin kaikki tälle saitille kirjoittavat ovat pahoillaan kolmen hörhän poliittisesta tappiosta,mutta mulkosilmä tulee vielä.
Näin kaikki tälle saitille kirjoittavat ovat pahoillaan kolmen hörhän poliittisesta tappiosta,mutta mulkosilmä tulee vielä.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Usko minua,jotta Korhosella on puolueen puolesta jo paikka valmiina tapahtuneen varalle.