katsokaa ensin mitä halonen on saanut aikaan ei yhtään mitään RÖTÖS HERRAT VIE JA NAINEN VIKISEE SAMOIN KÄY PÄÄMINISTERINÄ TOIMIVA NAINEN RÖTÖS HERRAT VIE JA NAINEN VIKISEE JA ITKEE...
NAINEN PÄÄMINISTERINÄ
NÄIN KÄYPI
5115
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
MIKÄ IHMEEN NAISMANIA on Suomessa menossa; saada nainen joka paikkaan pääksi? Käsittämätöntä hölmöilyä, eikö rehellistä miestä löydy enää johtoon?!
Kohta kaikilla puolueilla on nainen johtamassa puoluetta, koskapa se on nyt sitä "muotia"?
... ja entä tämä naispiispa luterilaisessa kirkossa, voi surkeus, Raamatun ilmoitusta rikotaan mennen tullen.........
http://www.hs.fi/kotimaa/artikkeli/Kotimaa Suomen katolinen kirkko pahoillaan naispiispasta/1135257451669
ovat sotkeneet maan talouden täysin sekaisin ja nyt haluavat jättää sotkut naisille ja naiset hölmöt onnesta kiljuen ottavat homman vastaan.
Eihän touhu ainakaan huonommaksi voi mennä,sillä edellinen tai siis vielä nykyinen pm.oli pohjanoteeraus.Jos ei aiheuta mitään skandaaleita niin sekin on jo parempi suoritus nykyiseen verrattuna.Käytännössähän mitään poliittisesti merkittävää ei tehdä ennen vaaleja,vaan valmistaudutaan vaaleihin haukkumalla muita ja kehumalla omia saavutuksia.Vieläkö ihmettelette miksi päätöksenteko on meillä ajanpeluuta ja oman hännän nostoa.
Vnahanen osaisi vielä ajatella ja puhua, muttei nykyinen Mari Kiviniemi. Hesarikin katsoi ennen loppuvaaleja, että Väyrynen olisi olut paras tähän tehtävään. Eilen illalla YLE.ltäkin tuli erittäin negatiivinen kommentti Kiviniemestä. Siellä suoraan sanottiin, ettei Mari Kiviniemessä ole mitään, ei edustavuutta, ei glamuuria; erittäin yksikertainen harma nainen, jota ei nyt kyllä maailma seuraisi.
Mari Kiviniemellä on erittäin huono asioiden tuntemus. Hän ei paljon ymmärrä yhteiskunnan asioista. Kun tekee suunsa auki, sieltä ei tule muuta ulos kui tyhmyyksiä. Hän jopa ajatteli, että KHO:n päätöksenkin voisi vielä purkaa omilla katupuheillaan. Älytön kommentti oli se mitä hän esitti Heinäluomasta kun Heinäluoma yritti suojella suomalaista työvoima halvalta ulkomaalaiselta orjatyövoimalta.
Ei hän pysty esiintymään eikä spontaanisti puhumaan ja neuvottelemaan. Hän koulutuksensakin, yhteiskuntatieteet, on aika heikko. Se on jotakin humanisteihin verrattavaa yleiskoulutusta. Humanistit ainakin opettelevat jonkun vieraan kieleen. Yhteiskuntatieteet jäävät huomattavasti kauas ekonomien ja juristien koulutuksista.
Jos Kiviniemi alkoittaa pääministerinä, sitten hänet todennäköisesti laitetaan sinne pääministerin aitaukseen ja muut alkavat hoitaa niitä edustusjuttuja.
oli kyllä kieltämättä jonkinlainen moka. Mutta ihminen on erehtyväinen, muistakaa se. Keskusta teki virheen, mutta voi oppia virheistään. Se kannattaa silti muistaa; ihminen on myös oppivainen.
Jos on virka, ei hevin kummin kannata virastaan luopua.