Tänään palstan valvojallamme on juhlapäivä. Juhlikaamme sitä ilman alkohoolia.
14,6.2010 maanantai
Oskari5
13220
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
ja on juhlava maanantai, kun ei ole krapulaa.
Ilo ilman viinaa on teeskentelyä...
Valvojan kunniaksi tukevasti humalassa, tänäänkin.
minäkin tämän sheriffin juhlapäivän ja sain hyvän syyn ostaa leivoksen ittelleni. Sheriffiä ja tätä palstaa saan kiittää siitä että olen onnistunut pääsemään juomisesta eroon ja nyt niitä raittiita vuosia minullekin on jo kertynyt ihan useampia.
Vähiin on käynyt nämä minun vierailut palstalla,mutta se ei suinkaan tarkoita sitä että olisin palstan tai teidät jotka kanssani olette täällä kirjoitelleett unohtanut. Muistan kyllä monia nimiä täältä ja monasti mietin että mitähän kenellekkin kuuluu.
Se olis sitten kohta juhannus ja kesä puolessavälissä,onneksi on lomat vielä edessäpäin.
Eipä muuta kun Onnitteluja sheriffille tämän merkkipäivän johdosta ja paljon aurinkoisia ja lämpimiä päiviä.
Sinulle myös Oskari ja kaikille palstalla kävijöille Oikein Hyvää kesää.t pörri:)
Todella mukavaa, kun vanhoja keskustelijoita piipahtelee meitä tervehtimään. Joskus itsekkin mietin, että mitähän kuuluu niille, jotka vuosia sitten olivat aktiivisesti mukana.
Piipahtele nyt useimmin palstalla. Tietenkin kesällä löytyy paljon muutakin tekemistä, mutta vaikka sadepäivinä näpyttelisit muutaman lauseen.
Hyvää alkanutta kesää Sinullekkin !
tähän koneen ääreen kyykähdin niin vastaanpa sulle samantein. Onhan se vähän saamattomuuttakin ettei ole tullut palstalle useammin piipahdeltua,mutta toisaalta ihan tarkoituksellisesti ryhdyin vieroittamaan itseäni jossain vaiheessa pois kun niin paljon sitä sanomista meidän ketjustamme tuli.
Kiva kuitenkin että teitä on muutama jotka olette jaksaneet tätä tipattomien ketjua jatkaa ja jospa minäkin jatkossa yrittäisin vähän useammin täällä piipahdella,kun ja jos ei kesä aikaan nuo työtkään niin paljon rasitteena olisi. Se katsos tämä vanhuus ei tule yksin:)
Tekisi niin mieli huhuilla muutamaa nimimerkkiä mutta jääköön nyt. Jokainen tekee niinkuin itselle parhaiten sopii. Toki kivahan se olis joskus tällä pölpötellä. Hölkynkölkyn:)t pörri
limukkaa,kahavia ja suklaata.
Missäs se juhlakalu on? Ratkennu ryyppäämään...
Muistissa on ...vai olikohan taas teletapiaa.En ole aikoihin tätä palstaa seuraillut.Nyt vaan kolahti.Ja heti oli muitakin tuttuja paikalla.Tervehdys vaan kaikille.Raittiina jatkuu elämä täälläkin puolen.
Mukava kuulla Sinustakin pitkiin aikoihin. Hienoa, että raittiutta on jatkunut. Poikkea useammin.
Täällä on alkanut häiriköidä nuo variksen poikaset, mutta antaa niiden mesota. Niiden äly ei riitä pidemmälle.
Hyvää kesää Sinulle!
samoin myös sinulle.Kesä on kaikilla ja jokainen omalla tavallaan tätäkin vuodenaikaa viettää.
Olen juhlinut vuosipäivääni lattian purkuhommissa, eli oikein rattoisissa merkeissä (raittiina)
lattialla spurguhommissa.