omoparien siunaus?

6169
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Lapsia raiskataan lestaadiolaiskirkon piireissä. Hoitokokouksissa pahoinpidellään polulta poikkeavia.

Äänestä
  • Kiitos Mikolle asiatiedoista. Mene toiselle osastolle infoamaan, meikäisillä ei ole noita ed. mainittuja ilmiöitä.

    Äänestä

  • nettiruukussa mikkoL kirjoittaa kirkollista siunausta vastaan.

    Äänestä

Kyllä nyt menee jo liian pitkälle, jos pesupulvereita aletaan vihkimään! Ulos kyrkasta!

Äänestä

Omoparit ?

Omo color ja Omo white vai sensitive.

Kuulostaa kuitenkin täysin puhtaalta touhulta, pesen kuitenkin käteni tästä.

Äänestä

Minä ilmoittaisin että olen varas , minä haluan että minut siunataan !

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Siunaus Jeesukselta kirjoitti:

Rekisteröityneitä homopareja siunataan Kajaanissa?
http://ranneliike.net/teema/rekisteroityneet_homoparit_voivat_saada_kajaanin_kirkoissa_suhteelleen_siunauksen?srt=2&cid=2&aid=4205

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu