Apua. Olen parikymppinen kokematon mies. Olen nyt tapaillut yhtä tyttöä ja meillä menee kivasti. Onko normaali että saan erektion jo tavallisesta halailusta ja kädestä pitämisestä, suutelusta nyt puhumattakaan. En tiedä onko nainen huomannut sitä, mutta itselläni kipeytyy paikat kun koko tapaamisen ajan "tapittaa". Onko tämä normaalia? Nyt sitten ollaan siinä vaiheessa, että nainen pyysi minua saunomaan luokseen. En tiedä mitä teen. Tosi noloa jos uimahousuissa jäpitää, saati sitten jos ollaan alasti. Auttakaa kokeneemmat, mitä minun pitää tehdä, onko tämä normaalia?, vaiko pitääkö mennä lääkärin juttusille? Entä helpottuuko tämä kokemuksen myötä?
Toivon oikeita ja hyviä neuvoja.
Toivon oikeita ja hyviä neuvoja.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Mene kuule poika ihmeessä!
Kyllä tytöllä on oikeat asiat mielessä, kun pyysi sinut saunomaan. Ota kortsuja mukaan!
Tuohan on selvä vihjaus, että pitäisi tehdä jotain. ;-))
Eikä siellä uimahousuja käytetä, vain te kaksi ja seksi.
Rohkeutta peliin ja panemaan! Onnea!!!
Ja jos ottaa eteen niin älä ole huomaavinasi. Sitten kun tyttönen huomauttaa niin heität oikein kuivat "no heräsihän se pikkuvelikin sieltä"
kokemus jo sinänsä se saunominen ilman seksiäkin,siinä kun ihminen on alkuperäisessä asussa ja uusi tuttavuus tekee siitä pirun jännittävän tilanteen.Tässä iässäkin halaillesani vakisuhteessa jorma kyllä huomauttaa olemassaolostaan lirauttamalla tipan silmästään ja ei ne halut iän mukana mihinkään häviä vaikka tahti harvenee,nauti siitä mitä sulle tarjotaan.
Juu, kohta menetät poikuuteesi. Ja kuten sanottua kortsuja mukaan. Siittä se lähtee, mukavia hetkiä tyttösi seurassa!
Jos hommat on tolla mallilla niin saunaan vaan,kyllä tyttö sulle löylyt järjestää se on varmaa. Kunhan et mokaa esimerkiksi ottamalla rohkaisuryyppyjä liikaa tms. Saunassa ne parhaat hoidot on saatu, joskus on meinannut käydä pumpun päälle.
pillaa tunnelman. oottaa vaikka miehen ikään ensin.
paljon nolompaa olis jos ei jäpittäis
Naisena ja siis entisenä tyttönä olisin hyvin pettynyt jos saunaan kutsumallani kaverilla ei ottaisikaan eteen! Eiköhän tyttösi tiedä mitä haluaa :)
tilanne tuollainen että tyttö pyytää. kuinka monta onkaan miestä joka toivoisi saunakutsua ja samassa tilanteessa kuin sä nyt. se on askarrattanut muakin ja etenkin jos tyttö ei ymmärrä että kun näin ajattelee niin ei varmaan kestä seksiä kauan kuin laukeaa. rohkeasti vaan kunhan muista turva -asiat ettei jälkeenpäin kadu. pieni olut tai joku paukku voi olla hyväksi ensimmäisellä kertaa jotta edes uskaltaa mennä saunaan eikä häpeä jos alkaa kintuissa vipittämään prinssinakin osalta ja siitä tuleekin hk - sininen yllättäen...:) en ole itsekään kokenut vastaavaa mutta näin ajattelen. muista että voit harmitella jälkeenpäin kun et ottanut kutsua vastaan...
Oikeasti nyt otat ainakin 2 pakettiakrtsuja mukaan, sinulla menee varmaan kolme tai neljä pelkästään siinä kun yrität laittaa sitä paikalleen tai mälli lentää kortsuun kun pujottelet sitä kalusi ympärille, muista kehua tyttöystäväsi ulkonäköä todella seksikkääksi kun olette saunassa ja voit kysyä sopiiko hänelle että sinä kokeilet ensin kädellä miltä se tuntuu, sitten annat tunteiden viedä ja muista ottaa heppi pois pillusta kun sinulla tulee vaikka on kortsu, varmuus ei ole pahe vaan hyve ja runkkaa sen naamalle sitten kun tulee.
Ihan turhaa stressaat! : )) Tyttö tykkää susta ihan varmasti ja on kyllä riittävän kypsä tajuamaan, että toi on ihan normaalia. Se riippuu vähä asennosta, että huomaako sitä, mutta jos esim. vatsa vatsaa vasten ja on vaan joku t-paita niin kyllä sen ihan hyvin huomaa.. ;) Kyllä se ainakin meidän suhteen alussa miehellä seiso koko ajan, vaikka kokenut on. Saunassa seisoo aina vieläkin.
Tietenkin otat kutsun vastaan! Ei kokemattomuus ja ujous ole ennenkään mikään este! Seuraat vaan tunteitas ja kohtelet tyttöä kivasti! ;P
Kuka helvatan suomalainen nyt uikkareis menee saunaan....?
Saunan lauteilla sylikkäin takaapäin.Kunhan nyt ensin harjoittelette normaalin lähetyssaarnaaja-asennon sängyssä.
Nainen on vaan mielissään kun kulli on juhlakunnossa jo valmiiksi. ;o)
Älä ole huolissasi... Ihan normaalia se on. Olet meinaan todella onnekkaassa tilanteessa. Todennäköisesti tytöllä on seksi mielessä, kun sinut saunaan pyytää. Tai voi tietysti olla, että haluaa tutustua sillai hiljakseen ja tämä saunominen on yksi vaihe matkalla yhdytään. Oli miten oli, niin erektio on ihan normaalia tuossa tilanteessa ja kyllä se tyttö sen tajuaa.
Kuten tuossa joku jo mainitsi, niin älä ota itse asiaa puheeksi. Jos typy huomauttaa asiasta, niin kuittaat sitten tilanteen mukaan. Jos huomautus on leikkisä/kiusoitteleva, niin lähde juttuun mukaan ja katso minne tilanne kehittyy. Jos tyttö nolostuu, niin kehu häntä kauniiksi ja sano, ettet voi sille mitään että ottaa eteen. Tee myös selväksi, ettei erektio välttämättä tarkoita sitä, että haluaisit heti sänkyyn (jos tyttö on tehnyt selväksi, ettei vielä ole sen aika. Näin tuskin kuitenkaan on), vaan ihan normaali miehinen reaktio.
Mutta pääasia on se, ettet jännitä sitä erektiota. Ihan ok, jos sitä ei tule (jännitys yms... ), mutta vielä parempi jos tulee. Tee itsellesi selväksi, että se on Ok ja ettei sinulla ole hävettävää sanoi se tyttö sinulle mitä tahansa.
Jouduin kerran pitkään tuntemani naisen kanssa saunaan. En ollut koskaan aikasemmin nähnyt häntä alastomana ja saunassa suomassa ainaski ollaan alasti. No niihän siinä kävi että veitikka alkoi seisomaan ja nainen kyllä sen huomasi heti. Hetken vilkuiltuaan se otti siitä kiinni ja alkoi runkkailemaan. Sanoen vaan että kyllähän tuo hoitoa tarvii.
Siirryimme hetken päästä suihkuun ja siellä sain ottaa naisen takaapäin. Tuntui hänkin olevan aika kiimmainen.
Jälkeenpäin olemme uusineet hommann useamman kerran saunan kanssa tai ilman saunaa.
Mullakin seisoo jo pussailusta. Jos nään vähän paljasta pintaa niin sitte vasta seisookin. Olen ollut saunassa naisen kanssa jota en kauaa tuntenut. Ja seisomaanhan siinä alkoi kun alasti saunaan mentiin. minä kun en uikkareita käytä.
Suhteen alussa poikaystävällä rupes seisomaan aina kun kävelin ovesta sisään, eikä se mua haitannu:DDNolompaa olis jos ei seisois kun olis saunassa.