KATAINEN PAKKORUOTSI PYSYY!
1382
19323
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Niin piti Neuvostoliitonkin pysyä...
.
yllättäen se ei ollukaan pysyvä
.
.
niin kauan kuin on luotto-jonkkiksia
"Oikeuskanslerinvirasto ratkaisi kaikkiaan seitsemän Biaudet’n valintaa arvostelevaa kirjoitusta. Yksi kantelijoista, Pakolaisneuvonta ry:n lakimies Husein Muhammed sanoi YLE Uutisille toukokuussa, että ehdolla olisi ollut monta hakijaa, joiden kohdalla erivapautta tutkinnon suhteen ei olisi tarvittu.
- Kyllä se nyt kovin vahvasti vaikuttaa siltä, että joko on etukäteen tiedetty kuka sinne otetaan tai sitten viimeistään valintavaiheessa on katsottu sitä osaamista, mitä Biaudet’lla on, Husein Muhammed sanoi"
http://www.yle.fi/uutiset/kotimaa/2010/06/biaudetn_valinnasta_vahimmistovaltuutetuksi_ei_moitteita_1761209.html
.
jota eivät persujen hörinät kiinnosta.
Onneksi äänestäjiä kiinnostaa Kataisen hörinät. Vaaleissa voi antaa pienen näpäytyksen.
ettei se muuta herätä kuin naurua.
Nettifennotkin ovat vain muinaismuisto Talan ihannoimilta 1930-luvun AKS/IKL- aatteista.
RKP on viides kolonna.
Kun näpäytyksiä sattuu samoihin vaaleihin tarpeeksi alkaa Kataisenkin hymy hyytyä.
Kokoomus tulee vielä ennen vaaleja jotenkin hyvittelemään niitä jotka veti herneet nekkuun tästä puoluekokous sähläämisestä. Jonkinlainen pakkoruotsinvastainen lausunto sieltä tulee, mutta tietenkään sillä ei ole mitään merkitystä. Sama meno jatkuu jos he hallitukseen pääsevät.
Katainen on järkevä suomalainen poliitikko, ei mikään huuhaa-persu.
Jooo, ääni on Wallinin, mutta kädet ovat Kataisen karvaiset kädet. Kuten saamaatussakin sanotaan.
Siis raamatussa.
aliarvioi suuren enemmistön voimaa poliittisesti. Kataisella taitaa olla ollut sellainen huuman sekainen nousukierre, että unohtaa sen, että kansa mittaa luottamuksen joka neljäs vuosi. Se neljäs vuosi on nyt vajaan kymmenen kuukauden päässä joten seurataan mielenkiinnolla.
kannalla mutta vaalithan ovat jo vajaan kymmenen kuukauden kuluttua joten, että jos kansa saa tällaisen tietoonsa niin kieli kellossa voi Kataisellakin muuttua.
on turha elää.
Pakkoruotsi on syvätä!!
Päinvastoin kuin eräillä....
http://peruss.wordpress.com/2009/09/25/espoon-persujen-puheenjohtaja-jaanyt-kiinni-huumeista/
ja vaarallisia;
http://peruss.wordpress.com/2009/06/29/jussi-halla-aho-ratsastaa-vihanlietsonnalla/
Kuinka ovat vielä vapaalla jalalla ?