pintasi ! Olet oikealla asialla. Sinulla on Kokoomuksen äänestäjien joukossa laaja kannatus. Kokoomuksen nykyjohto on liikaa kauniisti sanottuna "verkostoitunut" RKP:n ja yleensä ruotsinkielisten tahojen kanssa ja joutaa pelkästään siksi menemään. Kokoomus on RKP:n apupuolue. Milloin yksityiskohtaisemmat vaalirahatiedot aukeavat?
Wille Rydman pidä
tusina+
5122
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Kokoomus on vain Svenska folkpartietin käyttöliittymä.
on solutettu ruotsinkielisten edustajia pitämään puolue ruodussa ja seuraamaan sisäistä keskustelua. Kokoomus pettää suomenkieliset äänestäjänsä kielipolitiikassa ja saa ansaitsemansa palkkion. Röyhkeää huijausta !
Hurreille hurrataan... paskoruitsille ei!
on tuntematon.
meiltä konservatiivikokoomuslaisilta. Jo varttuneempana ikäpolvena emme hyväksy tätä nykykokoomuksen karnevaalimeininkiä. Kokoomuksesta on tullut arvoton puolue. Katainen ei nauti meidän varttuneempien luottamusta sen enempää kuin ulkoministeri Alexander Stubb.