Kohta tulee KKOn päätös
Ruususen Kurosella jännää
paha saa palkkansa
18336
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2010061611870526_uu.shtml
http://www.iltalehti.fi/etusivu/
Seuraavana paprut sisään Euroopan ihmisoikeustuomioistuimeen.
EIT on kallis ja hidas prosessi. Kannattaisi tässä vaiheessa maksaa sakot kiltisti pois ja tyytyä nuolemaan haavansa. Sitäpaitsi tuomio on jo lainvoimainen. Ei EIT pysty estämään sen lainvoimaisuutta muuten kuin jälkikäteen jos asia sinne viedään.
Asia on selvää selvempi kaikkien muiden, paitsi Kurosen, mielestä. Sananvapauden kannalta ei ole mitään merkitystä, jos kertoo kirjassa asioita, jotka loukkaa yksityis elämää. Tämä pitäis kurosenkin tajuta. Ihan turhaan veroeuroja tuhlataan asiaan, joka ei edes EIT:ssa muutu yhtään miksikään. Katkeruus ei tunne näköjään rajoja.
Voi vittu. Nahjus voitti.
No, kun kerran Susan Kuronen-Ruusunen halusi julkkikseksi hinnalla millä hyvänsä, niin maksakoon sen hinnan ruikuttamatta!
Olinpa iloinen lukiessani, että kustantajalle tämä kirjahanke oli tappiollinen. Painatti 100 000 kirjankantta, kirjaa myytiin alle 30 000 kappaletta. Ainoa joka tässä prosessissa nettosi, on Ruusunen, joka on elättänyt itseään kertomalla juttuja Vanhasesta. Nyt hän voi jälleen pari viikkoa pysyä lööpeissä tämän jutun tiimoilta ja saada vähän taskurahaa. Olen iloinen, että laki takaa jokaiselle suomalaiselle edes jonkinlaisen yksityisyyden. Olisi varmaan Vanhasellakin ollut jotain sanomista esim Ruususen lapsista, joista jo poika onkin saanut tuomion rattijuoppoudesta, mutta ei ole puhua pukahtanut Vanhanen.
Kirjaa kylläkin myytiin alle 5000 kappaletta, mutta painos oli 25.ooo kappaletta, jotka nyt lojuu varastoissa, kun ei mene aupaksi.
Vaikka en Vanhasen toilauksia hyväksykään,niin kyllä hänellekin on suotava yksityisyys. Ei edes saisi juttua viedä eteenpäin, ainakin heidän pitäisi itse maksaa oikeuskulut. Eteenpäin Ruusunen, sanoi mummo lumihangessa. Kait keltainen lehdistö maksaa.
Poika sai ilmeisesti tuomionsa vasta Vanhasen lähdön jälkeen, eikö?
Onko 70000 kirjaa myymäti? Nyt äkkiä joku myyntitykki soittelemaan kaikille kotitalouksille ja myymään niitä.
hyvä myyntitykki myy 20x kirjaa päivässä. Kun se kerrotaan vuoden päivillä saadaan 7300 myytyä kirjaa. Ja kun se jaetaan 20000 saadaan se aika milloin kaikki kirjat on myyty = 3 vuotta. Tässä olisi hyvä homma jollekin puhelinmyyntifirmalle
Niin sai, paljon Vanhasen lähdön jälkeen. Muistaakseni n vuosi sitten. Siinä onkin varmasti syy, miksi emme saaneet Seiskasta lukea riipaisevaa juttua siitä, miten sekin on Vanhasen syytä, että poika kärähtää rattijuopumuksesta.
Ovelta ovelle. Haluisin nähdä livenä.
Kun maksasvat kunnon liksat. Tai no, asiakkaat maksas mulle, ja mä tilittäsin mitä tilittäsin heille, mut sitä en heidän tulis toimittaa kirjat mulle kirjatilille.
Matti paneskeli Suskaa ja nettosi siitä tonnin. Kyllä tuolla rahalla jo muutaman tuppilankun ostaa.
Kyllä itsellekin Susku kelpaisi.