Mietin tässä vaan, että miten tuo elimistömme oikein mahtaa suhtautua olueen muihin hiivapojaisiin aineisiin (mm. vaaleat leipätuotteet) psoriaksen yhteydessä?
Itselläni todettu läiskäpsori n 2 v. sitten, johon lekurilta sain tuhdin annoksen Daivobet reseptiä.
Olen vaan huomannut, että varsinkin kun olen pitänyt pitkän tauon oluen juonnista (määrät max 2plo/päivä silti) pitänyt, niin läiskät häipyvät salvan ansiosta niin kuin pitääkin. Mutta joskus "juhlien" ja muidenkin kesärientojen jälkeen tuntuu, kuin salvasta lähisi teho pariksi päiväksi.
Onko muilla kokemuksia samasta?
Psori ja olut
M -49
2
2290
Vastaukset
- .
VHH:lla nyt vajaat puoli vuotta ja se tuntuu painossa ja ennen kaikkea näkyy ihossa, ihoni voi hyvin, eli jätin oikeastaan kaikki hiilarit pois.
Kokeilu ei maksa mitään! - ppp+psori
, mutta myös punainen liha, peruna, tomaatti, munakoiso pahentavat ainakin minun ihottumaani. Lue Paganon psoriasis-kirja tai katsele vinkkejä www.psorinat.com:sta.
Olen oireeton näiden oppien mukaan. Lue ketjuja psorista ja ravinnosta, kuulet muidenkin onnistujien kertomuksia. Jotkut eivät ole apua saaneet, mutta vaikea arvioida mistä se johtuu. Eihän kaikille lääkkeetkään tehoa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site1716429Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto775322Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost143715Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1223355Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT1762690Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat742325Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku12078Persut pettävät ja valehtelevat aina
Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val311651Sinä et halunnut sitoutua
Samalla tavalla kyin minä ja koen vihdoinkin että se on ihan ok. Sitoutuminen merkitsi meille erilaisia asioita, eikä ne191576- 981326