Dorkille tiedoksi

Oikeuden vahvistama sovinto ei ole oikeuden päätös!
OIKEUDEN PÄÄTÖSTÄ EI OLE......ON VAIN SOPIMUS, JOKA EI VELVOITA MIHINKÄÄN!
497
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kymen Sanomat vahvistaa kaupunginlakimiehen lausunnon asiasta.
EI ANNA AIHETTA MINKÄÄNLAISIIN TOIMENPITEISIIN.

Äänestä
  • Ei aihetta toimenpiteisiin.

    Äänestä

oikeus on päättänyt asian vahvistamalla sopimuksen tietyillä ehdoilla ja silloin se on sitova koska oikeus sen vahvisti.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


-LUKUTAITOINEN kirjoitti:

Oikeuden vahvistama sovinto ei ole oikeuden päätös!
OIKEUDEN PÄÄTÖSTÄ EI OLE......ON VAIN SOPIMUS, JOKA EI VELVOITA MIHINKÄÄN!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu