Stubb ja Katainen parhaat ministerit

5132
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

stubbi kyllä osaa hommansa mutta sen pitäs ymmärtää eu:n toimimattomuus niin se voi alkaa toimia tämän maan parhaaksi. katainen puolestaan on menetetty tapaus ja tulee poistaa poliittiselta kentältä mahdollisimman pian.

Äänestä

Siojtuu molemmat ihan häntäpäähän. ainut missä kokoomus nykyään pitää kärkisijaa on poliittiset virkanimitykset. eli systeemi vähän niinkuin neukku-landiassa 25 vuotta sitten. onneksi olkoon kokomus hienon imagonne johdosta.

Äänestä

on tyhmää!

Äänestä
  • Uskooko joku tosiaan noihin galluppeihin.
    Siinäpä veljespari,joka johtaa Suomen vielä tuhon tielle monellakin osa-alueella.
    Samaa sarjaa kun nami nami Bjurström,mutta moninkertaisesti vaarallisempia,
    molemmat olisivat syytämässä rahaa vaikka minne taivaan tuuliin,meidän veronmaksajien rahaa.
    Viimeistään viikonlopun tapahtumat todistivat Kataisen kyvyt,ei pysty johtamaan ilman
    Rkp:n ohjausta.

    Äänestä

Alexander Stubb on tietysti hurri sanan varsinaisessa merkityksessä!

Rkp:n miellyttämisessä ei Kokoomuksessa ole mitään rajaa: Alexander Stubb (kok/rkp) kertoo Rkp:n pää-äänenkannattajassa Hbl:ssä 15.6.2010 että ei puhu suomea vaimonsa ja lastensa kanssa, vaan ruotsia. Ja kehottaa muita seuraamaan esimerkkiään! (Vaimo on englantilainen).

Äänestä

Kommentoi aloitusta


presidenttiainesta - kirjoitti:

http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=2202208

Onneksi olkoon!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu