En ole aiemmin seurannut jalkapalloa. Nyt päätin korjata tämän vajeen ja olen seurannut jokaisen ottelun alusta loppuun mitä televisiosta on tullut. Näin täysin keltanokan huomiota ovat herättäneet seuraavat asiat:
1. Miten on mahdollista että pikkupojista lähtien jalkapalloa harrastaneet tosi ammattilaiset syöttelevät niin kehnosti! Hyvin harvoin saa ihailla ns.nappisyöttöjä. Pääosin vierii ties minne.
2. Laukaisut maalia kohden ovat yhtä onnetonta katsottavaa. Yleensä metritolkulla pallo lentelee ties minne sattuu. Ne harvat maalit tuntuvat syntyvän lähinnä tuurilla.
3. Pelaajien purnaaminen tuomarille ei ole kertaakaan tuottanut mitään tulosta. Tuomarit tekevät mitä tahtovat, mutta aina sama valituskuoro kokoontuu tuomarin ympärille. Vaikuttaa aika älyttömältä.
Kiitos vastauksista
Jalkapallotietäjät! kertokaa tyhmälle!
katsoja80
1
229
Vastaukset
- pelailija,,
Koska tv kuva valehtelee ottelun tempon. Näyttää ylhäältä helpohkolta mutta todellisuudessa aikaa on melkein koko ajan minimaallisesti varsinkin hyökkäyspäässä. On lauottava todella nopeasti ettei ole puolustajan jalka välissä. Kun katsoo samalta korkeudelta esim puulaakijalkapalloa niin se tempo on järkyttävän hidas siinä. Itse kentällä se ei siltä pelatessa tunnu mutta näin se vaan on. Silti tuntuu ettei sielläkään sitä aikaa ole aina tarpeeksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 17711228
- 545338
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html462587- 372266
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131791Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,431695Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta351347Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v371289Tulemmeko hyvin
Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s61106Daniel Nummelan linjapuhe 2025
Kansanlähetyksen toiminnanjohtajan Daniel Nummelan linjapuhe tänään. Rehellistä analyysiä mm. evlut kirkosta ja piispo1161021