Eduskunnan urheilukerhon rahastonhoitajana toiminut entinen valiokunta-avustaja joutuu oikeuden eteen urheiluseuran rahasotkujen vuoksi.
Rikosepäily heräsi viime syksynä, jolloin teon tunnustanut virkamies erosi tehtävästään. Myös urheilukerhoa johtanut kansanedustaja Matti Saarinen (sd) jätti paikkansa eduskunnan tilintarkastajana ja tarkastajien puheenjohtajana.
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=2204152
Rikosepäily heräsi viime syksynä, jolloin teon tunnustanut virkamies erosi tehtävästään. Myös urheilukerhoa johtanut kansanedustaja Matti Saarinen (sd) jätti paikkansa eduskunnan tilintarkastajana ja tarkastajien puheenjohtajana.
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=2204152
Vastaukset 7
Vanhimmat
Nämä ovat vasta pieniä tekijöitä, pahimmat rikolliset istuvat hallituksessa lain yläpuolella, heitä ei oikeuslaitoksen määräykset koske.
kaikki henkilöt uusiksi....nykyiset saa maksaa rahalla ja vieläpä o,millaan sellaisilla töpöt valtion kukkaroon.....eihän se käy..että kansan rahat tuhlataan mihin satuu.sitten ne tekeytyy sairaiksi.kun eivät muuta keksi enää.että tuomiot rötöksistä olis pienempiä...kun kiinni jäävät..(.kyllä siinä toden teoolla sairastuukin).kun innostuu vaan itselleen ottamaan ja kavereille...Pitäis hoitaa koko suomen asioita.Ei nyky hallitus todellakaan tajua,mitä tekee.Koko kansan presidentikin on vaan hiljaa...kukaan ei puolusta oikeuksia,kansan oikeuksia.
Jostain saa halpoja tilalle, vaikka Virosta!
pidätettynä. Vai pääseekö taas kuin koira veräjästä ?
ÄRLÄÄÄ:::ÄRLÄÄÄ !
Ainoa oikea vaihtoehto on ääni Perussuomalaisille. Ne ei oo ollut mukana missään näissä korruptiojutuissa.
Ajatukset kaljassa.
Ei heistäm ole mihinkään. Ainoastaan toisten arvostelemiseen.
'
Miten PS hoitaisi maan asioita..Ei ole kykyä..valitettavasti.
Sama kuin Vasemmistolitto alkaisi hoitamaan maan asioita.
PS ei oo mitään verrattuna räksyttäviin ja valehteleviin demareihin. Demarit on niin paljon kyykyttänyt huonompiosaisia että tämä muistetaan.