Diane novan lopetus ja iho-ongelmat

Lopetin kuukausi sitten kyseisten pillereiden käytön, toivoen raskautta. Sen jälkeen meni iho kamalaksi, naama,kaula,niska täynnä pienen pientä näppyä sekä hieman selässä ja hartioissa on pieniä näppyjä. Onko muille tullut tällaisia vaivoja?
1152
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

normaali sivuvaikutus pillereiden lopetuksesta, kas kun D:N:a määrätään usein acneen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vauvahaaveet kirjoitti:

Lopetin kuukausi sitten kyseisten pillereiden käytön, toivoen raskautta. Sen jälkeen meni iho kamalaksi, naama,kaula,niska täynnä pienen pientä näppyä sekä hieman selässä ja hartioissa on pieniä näppyjä. Onko muille tullut tällaisia vaivoja?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu