Hyvä Ruotsi

Kylläpäs oli loistokkaat kuninkaalliset häät Ruotsissa. Todella fiksuja ihmisiä!
8135
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Jos lukihäiriö on fiksuutta niin mikäpäs siinä. Taitaa olla aika yleinen tauti teidän hurrien keskuudessa? Ei vain aateliston.

Äänestä
  • Tunnen useamman lukihäiriöisen ihmisen. Jostain kumman syystä ovat kaikki suomenkielisiä. Olet aivan riittävän typerä sellaisena kuin olet, älä tee itsestäsi vielä typerämpää!! Säälittävää!!

    Äänestä

  • Ensimmäinen lukihäiriöinen, joka tulee minulle mieleen, olet sinä, rahaton, työtön, sisäsiittoinen luuserinatsi! Se siitä! Yritä nyt hankkia itsellesi elämisen arvoinen elämä! Ei hyvältä näytä!! Säälittävää!!

    Äänestä

  • Varo typeryyttä!! kirjoitti:

    Tunnen useamman lukihäiriöisen ihmisen. Jostain kumman syystä ovat kaikki suomenkielisiä. Olet aivan riittävän typerä sellaisena kuin olet, älä tee itsestäsi vielä typerämpää!! Säälittävää!!

    Minä tunnen useita taitavia soittajia, sekä osaavia kädentaitajia. Jostain kumman syystä kaikki ovat suomen kielisiä.

    Äänestä

Kiitokuva pojan tyttären häät olivat liian suureelliset.

Äänestä

Kyllä on hyvä, että eletään harmaassa tasavallassa. Jo median seuranta taannoisen presidentin tyttären avioitumisesta ja aviomiehen puuhista tuntui liialliselta. Ja entä jos pitäisi olla vaikka vain muodollisesti jonkun herttuan alamainen asuinpaikkansa perusteella. Mutta olisihan siihen sopeutunut syntymästään saakka, kuten valtaosa ruotsalaisista, niin ettei huomaisi asiassa mitään pelleilyä.

Äänestä
  • Enpähän katsonut enkä kuunnellut pätkän pätkää joutava hömppää ; ja hyvä niin

    Äänestä

kansan varoilla, mutta kun enemmistö ruotsalaisista on perinnöllisen kuninkuuden kannalla, niin mikäpäs siinä. Tosin aina välillä niitä kunkkuja ja muita kuninkaallisia nousee rahvaan joukosta. Perinnöllisyys katkeaa aina välillä ja haetaan vaikkapa Ranskasta uusi kunkku. Nyt prinssi löytyi Ockelbosta kuntosaliyrittäjä Westlingistä.
Minä kyllä seurasin Vikin ja Taavin häitä herkistellen. Prinssi Taavi ja isänsä Ulle vetivät pisteet Ockelboohon - molemmat verrattomia sanan käyttäjiä. Parasta Ruotsin kuninkaallisissa on, että suomalaiset saavat tyydytettyä rojalisminsa katsomalla naapurin menoa. Eilen meitä oli kuulemma miljoona TV:n ääressä. Oikein sopivaa sadepäivän hömppäviihdettä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Hyvä Daniel! kirjoitti:

Kylläpäs oli loistokkaat kuninkaalliset häät Ruotsissa. Todella fiksuja ihmisiä!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu