Taksikoppi tietää taas

Nyt puhutaan että Kuusela ja Vehkaperä taitavat olla ainoat jotka pääsee Haukiputaalta varmasti Oulun valtuustoon vaikka Vehkaperä vastustaa kyllä liitosta.Kuuselalla on tietoa ja rohkeutta.
6296
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Ainahan siellä taksin takapenkillä puhellaan yhtä sun toista. Totuus asioista löytyy kyllä ihan muualta.

Äänestä
  • Enpä olisi Mirjan kannasta nyt niin varma. Kirjoitti Forum24 lehdessä niin Oulu myönteisesti.

    Äänestä

  • serj kirjoitti:

    Enpä olisi Mirjan kannasta nyt niin varma. Kirjoitti Forum24 lehdessä niin Oulu myönteisesti.

    Terttu on varma läpi menijä Oulun valtuustoon ja voi mennä kaupunginhallitukseenkin mutta Vehkaperä voi jäädä valtuuston ulkopuolelle omasta halustaan.
    Demareista ja vasemmistoliitsota ei mene läpi ketään jos ovat vieläkin niin eripura sakkia etteivät opi keskittään ääniä.

    Äänestä

Kyllä taitaa olla niin, että nuorempia kuin ensiksi mainittu on ne jotka menee läpi, jos nyt ylensä menee. Ei ihmiset tänä päivänä äänestä mielikuvia, taidetaan siihen tarvita sitä ulkoista edustavuutta, eli "naamakirjan" kuvia. Kuusela ei mene taatusti läpi Oulun vihreillä on omat suosikkinsa ja Haukiputaan äänet ei riitä. Niin se vain on.

Äänestä
  • seurata keskustelua, ketkä kaksi haukiputaalaista valtuutettua menisivät Oulun valtuustoon. Nythän meillä on näitä 43 kpl. Se siitä vaikutusvallasta.

    Äänestä

  • 4+5 kirjoitti:

    seurata keskustelua, ketkä kaksi haukiputaalaista valtuutettua menisivät Oulun valtuustoon. Nythän meillä on näitä 43 kpl. Se siitä vaikutusvallasta.

    Jatka vaan samaan tapaan tavallisten ihmisten asioiden ajamista tunnottomia kähmijöitä vastaan Terttu niin varmasti äänestämme sinut Oulun valtuustoon. Luulemme että saat paikan kh:stakin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Renkipoika vaan kirjoitti:

Nyt puhutaan että Kuusela ja Vehkaperä taitavat olla ainoat jotka pääsee Haukiputaalta varmasti Oulun valtuustoon vaikka Vehkaperä vastustaa kyllä liitosta.Kuuselalla on tietoa ja rohkeutta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu