Netti ollut hidas jo viikon

Netti ollut jo n. viikon hidas kaapeliyhteys joka aina enenn ollut nopea.
Nyt sitten viikon ajan ollut todella hidas. Esim. videoiden katselu on tuskaa.
Onko muilla ollut nyt samaa ongelmaa?
eivät vielä ole vastanneet kyselyyn.
2717
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Käsittääkseni ovat päivitelleet ohjelmia ja linjoja ja me asiakkaat sitten vastaavasti päivitellään sitä miksi nopeudet yhä hidastuu. Eli näin on käynnyt minullakin ja ei edes vastauksessa myönnetty asiaa.

Äänestä

viime torstaista lähtiin elisan 5 megan mobiililaajakaista toiminu vaan 300-400 kbps joka yleensä on kuiteskin toiminut siinä megan ja kahen hujakoilla. vika ilmotus tehty mutta eipä ole mitään kuullunu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hidastellut kirjoitti:

Netti ollut jo n. viikon hidas kaapeliyhteys joka aina enenn ollut nopea.
Nyt sitten viikon ajan ollut todella hidas. Esim. videoiden katselu on tuskaa.
Onko muilla ollut nyt samaa ongelmaa?
eivät vielä ole vastanneet kyselyyn.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu