On järjen köyhyyttä kriminalisoida huumeitten myynti, sillä siitä hyötyvät vain rikolliset. Eihän kukaan älyissään oleva sekoa huumeisiin, vaikka huumeista myytäisi yhtä vapaasti kuin alkoholia, tai tupakkaa, jotka tappavat lisäksi paljon enemmän kuin huumeet. Taistelu huumeita vastaan on jo aikoja sitten hävitty, mutta krimilalisointi on aiheuttanut maailmanlaajuista raakaa rikollisuutta. Tuhansittain murhia, ryöstöjä ja kaikenlaista rikollisuutta, joita ei olisi, jos huumerikollisuus ei olisi niin kannattavaa.
Huumeet vapaaksi
2
392
Vastaukset
- TG1500
Napakymppi!
- Abel's son
Että maailman suurin huumekauppaliiga, eli CIA ja DEA saisivat pitää mahdollisimman suuren osan huumeista saatavista tuloista itsellään. Muuten KAIKKI voitot tästä erittäin tuottoisasta bisneksestä menisivät kaikki kolumbialaisille ja meksikolaisille huumekartelleille.
Nyt em. usalaisorganisaatiot yrittävät päästä käsiin, ja samalla kontrolloimaan myös maailman oopiumintuotantoa Afganistanissa kukistamalla sitä hallitsevan taleban- liikkeen, ja siten kokaiinin lisäksi myös maailman heroiinikauppaa. Apuna niillä on siellä tavoitettaan toteuttamassa mm. suomalaiset NATO- joukot.
Missä Yhdysvallat, siellä kaikenlainen bisnes kukoistaa. Ja suomalaista apinaa koijataan, suomalaista apinaa pumpataan. Aina.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vihamielisyys naisia kohtaan on jo yllättävän suuri ongelma
Esiintyy laajemmassa mittakaavassa, mitä vain tällä palstalla. Mistä tuo ilmiö nyt oikein johtuu, ja saa alkuvoimansa?4422270Odotan sitä hetkeä
kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh661373Olen melko vakuuttunut
etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok831320- 1371218
- 931196
- 1031061
Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!
https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro133964- 48900
- 47831
Sitä saattaa vähän hölmöillä
rakkauspäissään, jos tunteita on enemmän kuin osaa käsitellä. Alkuhölmöilyt on söpöä ja sallittavaa.60780