Olin jo tyytynyt kohtalooni, vähät välitin itsestäni, aattelin vaan lapsiani.
Nyt on pakko lähteä lenkille, katsoa mitä suuhuni pistän ja miettiä mitä päälle laittaa!
Hemmetti sun kanssa kun teet elämästäni niin vaikeaa!
Nyt on pakko lähteä lenkille, katsoa mitä suuhuni pistän ja miettiä mitä päälle laittaa!
Hemmetti sun kanssa kun teet elämästäni niin vaikeaa!
Vastaukset 8
Vanhimmat
Heh, minä olen melkein kateellinen:) Eikös ole mahtavaa kun on ihastunut ja saa vielä vastakaikuakin. Aina kuitenkin kannattaa myös itsestänä pitää huolta vaikka ei niitä ihailijoita nurkissa pyörikkään:)
Mielyttävä viesti tämmönen. :)
tuollaista pitää tehdä miehen ja ihastumisen takia? Eikö voi itsestään muutenkin huolta pitää kuin vain miestä miellyttääkseen?
Mä taas en muistanutkaan, että miten upea tunne on olla ihastunut...
Tää yhtälö taitaa olla ihan mahdoton??
mutta mun ihastus ei pyöri täällä =( enkä väittänyt missään saavani vastakaikua. Mutta olo on silti odottavan positiivinen! =)
Sinne ylös jollekin: tietysti pitää pitää itsestään huolta, mutta siinä vaiheessa kun tuntuu ettei elämässä ole enää muuta kuin lapset niin ei paljon ole kiinnostanut.... nyt asiat on toisin =D
mutta olisin niin voinut olla tuon kirjoittanut itsekin eräälle ajatukseni sotkeneelle miehelle :))
Ja meidän tapauksessa yhtälö on valitettavasti mahdoton...
kävi näin.. Elin ihan tyytyväistä elämää yksin.
Sitten työpaikalla menin ihastumaan yhteen tyyppiin joka ei edes vaikuta kiinnostuneelta, siitä huolimatta sekosin häneen. Ja nyt hitto alkanu lahdutuskuuri ja muutenki kauhea stressi taas ulkonäöstä, en oo miettiny niitä asioita vuosiin. Ja se ollut ihanan stressitöntä.
Kamalaa kun ei saa nukutukskaan, hain unilääkkeitäkin, mutta nekään ei auta.
Ole vain reilusti oma itsesi!!! . . . Jos mies on todella ihastunut sinuun, niin mahdolliset liikakilot eivät haittaa mitään!!! . . . Todellinen rakkaus ei rakastu ulkonäköön, vaan luonteeseen ja sydämeen!!! . . . Sydämet sykkivät samaantahtiin . . . ;))))