hei! kyselisin että minkälainen kokemus teillä ollu toi kaavinta? saatiin tänään varmistus siihen että raskaus mennyt kesken..viikkoja nyt 8, mutta verenvuoto alkoi viime perjantaina.. aamulla pitäis äitipolille.. aamulla oli jo 1 ultra, jossa näky että kohdussa on vielä jotain jäljellä..
mietin vain että saatan joutua sit kaavintaan.. olis kiva kuulla kokemuksia..minkälainen olo kaavinnan jälkeen ym.. kiitos jos joku viitsii vastata..
kaavinta
2
596
Vastaukset
- Mallukiini
Jouduin kaavintaan viikoilla 12 koska alkoi todella runsas verenvuoto jonka takia pyörryin useaan kertaan, kaavintaan pääsy oli siinä vaiheessa helpotus ja verenvuoto loppui n. vuorokaudessa. Kaavinnan jälkeen välttelin vatsallaan makaamista 4-5 päivää ja vatsa olikin kaavinnan jälkeen hellä mutta ei kipeä. Leikkauspöydälle menon muistan ja seuraavaksi muistan heräämön. Ei ollenkaan paha kokemus, raskaus kun oli jokatapauksessa jo menetetty.
- toipumassa
Mulla meni juuri kesken viikolla 13. Hematoomaa kohdussa, tuli hurjat vuodot ja kivut ja hirveästi hyytymiä. Menin yöllä sairaalaan, ja aamulla katottiin osastolla että kohtu ei ollut tyhjentynyt täysin lääkityksestä huolimatta, eli tehtiin vielä kaavinta.
Koko keskenmeno oli hirveä kokemus, mutta kaavinta oli siinä suorastaan helpotus. Kaavintaa varten tehtiin kevyt "humautusnukutus", ja sen jälkeen olo oli hyvä, vuoto rauhoittui vihdoinkin ja kivut lakkasivat. Toimenpide oli lyhyt, olin alle tunnin pois osastolta (valmistelut leikkurissa, nukutus, heräämö) ja sain melkein saman tien syödä (syömättä oli pitänyt olla ennen nukutusta) ja muutaman tunnin päästä pääsin kotiinkin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mieleni harhailee sinussa
Uskon että tykkäät minusta. On vain yksi elämä. Silti jään paikoilleni ja odotan että jokin muuttuu. Menin palasiksi, ei91812Jännitän sinua J mies
Ei tästä tulee mitään. Tuskin kaikki olis mennyt näin moneen solmuun, jos olis tarkoitettu meidät yhteen.1181176- 891175
Kuinka kauan kesti että ihastuit
Kaivattuusi? Jos lasketaan siitä hetkestä alkaen kun näit hänet ensi kerran. Oliko jokin tilanne tai tapahtuma, joka voi51973Orpo suunnittelee palestiinalaislasten Suomeen siirtoa
"Sairaalahoitoa tarvitsevien lasten ottaminen Suomeen on lisäksi selvityksessä, Orpo sanoo. – Jos meillä on mahdolli225911Olen käyttäytynyt sinua kohtaan väärin toistuvasti
Puolustuksekseni täytyy sanoa, että ei ole ollut tahallista vaan seurausta harhaisista luuloista ja ajatuksista. Esimerk63884Tunneälyä testaamaan!
Testi pitää sisällään viisi osa-aluetta. Itse sain täydet tuosta ensimmäisestä eli 25/25. Kokonaispistemäärä oli 100/1253756- 81753
- 35699
Saanko mies tulla sun kainaloon nukkumaan?
En saa unta kun mietin sua❤️ Saako tulla sun viereen ja käpertyä sun kainaloon?42653