Suomi saa häpeällisesti nekkuunsa sekä USA:lta että Slovakialta. Ukrainan Suomi voi ehkä voittaa, jolleivät mokaa tuttuun tyyliinsä.
Suomen lätkätunarit tulevat kyllä tekemään kaikkensa toistaakseen viime vuoden naurettavan fiaskon. Turha siis haaveilla mistään mitaleista.
Suomen lätkätunarit tulevat kyllä tekemään kaikkensa toistaakseen viime vuoden naurettavan fiaskon. Turha siis haaveilla mistään mitaleista.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Totta puhut.Ukraina voi taipua, mutta muilta tulee kuonoon.
Se on kyllä aika kannustavaa, ku heti tuomitaan et Suomella vissiin menee huonosti ja turpaan tulee! Kannustakaa hyvät ihmiset! Ei sitä tolla menolla niitä mitalleita kyllä tuukkaan, ku ei voida kannustaa.. Nyt uutta ilmettä hei!
Kannusta sinä vain Suomen surkeita mämmikoura-häviäjiä ihan rauhassa.
ohhoh, jooh.. oon samaa mieltä leijonatytön kanssa... mitä työ sitä sitten katotte, jos työ tiiätte noin hyvin miten tulee käymään, ehkä asia vaikuttaa tai on niin.. sitä ei koskaan tiedä! katotaan nyt eka peli ja sen jälkeen mutrutaan, jos on aihetta! Jos suomel menee totaalisesti kisat penkin alle (jota en toivo tai odota)niin sitten aletaan väänteleen asioita että jos se ja se ois ollu ja summasta haukuttan, mutta jos suomi sattuis voittaanki jotain niin sit summanen on tosi hyvä jätkä..
Slovakialta ja USA:lta tulee nokkiin, mutaa Ukrainan Suomi hoitelee. Jatkosarjassa Suomi jää oman lohkon viidenneksi, eikä näin ollen pääse jatkoon.
Joo kyllä vain ei tule mistään mitään kun "imuri" Markkanen on kisoissa mukana. Varmaan Markkanen on maalilla tai Norrena tuossa USA pelissä, sitten on Norosen vuoro näyttää kykynsä helvetin kovaa Slovakiaa vastaan. Viime keväänä tuli 5-1 turpaan Slovakialta mm-kisoissa.
toivon mukaan norrena tai noronen olisi peleissä maalissa, markkanen voisi sitten mennä vaikka ukrainan pelissä maaliin.. :p
Kyllä uskon että on Summanen saanu nyt semmosen joukkueen, mitä nyt ainaski kokoonpanoja kattelee, että jaa jenkit jyrän alle. Slovakia on jo sitten toinen juttu. Tulee tiukka peli. Mutta toivotaan nyt kuitenkin siitäkin voittoa ja samalla lohkon ykkössijaa.
OIS KIVA NÄHDÄ JOSKUS KUN SUOMI VOITTAISI JENKIT VIISI - KAKSI. SITTEN MAALIT MENISIVÄT NÄIN 0 - 1 EAVES 1 - 1 BERGENHEIM 2 - 1 BERGENHEIM 3 - 1 KOIVU 4 - 1 KOIVU 5 - 1 KOIVU 5 - 2 EAVES YV. USA - SUOMI 4 - 5 OLISI MYÖS HIENOA KOKEA TV - KATSOJANA,
NÄMÄ PELITKIN OLISI HIENOA KOKEA KATSOJANA MM TAMPEREEN JÄÄHALLISSA JA TOINEN PELI HELSINGIN JÄÄHALLISSA
ei muuten tule
6 - 1 JA VIIDELLÄ MAALILLA. NÄISSÄ KISOISSA
SUOMI VOITTAAA 6 - 1, HÄVIÄÄ KANADALLE 4 - 5 , TSEKKI KAATUU 2 - 1