Kepualueella jo 19 kuollutta

Juhannuksena kepulainen intoutuu kännäämään, kuten muinakin viikonloppuina, perikepulaiseen tyyliin ajaa juopuneena autolla, veneilee ja uimaankin pitää päästä.

Jälki on surullista. Alkoholismi on syvällä kepulaisissa.
180
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

rehusiiloissaan ja lietelantasäiliöissä rymytessään. Mutta ovat selvinneet vain aivovaurioille. Eräille käy pahemminkin.

*********

Juankoskella Pohjois-Savossa maatilan emäntä ja poika kuolivat rehusiiloon, ilmeisesti hapenpuutteen takia. Tapaukseen ei epäillä liittyvän rikosta

http://www.hs.fi/kotimaa/artikkeli/Juhannuksen uhriluku synkin 10 vuoteen/1135258146268

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kepujuopot kirjoitti:

Juhannuksena kepulainen intoutuu kännäämään, kuten muinakin viikonloppuina, perikepulaiseen tyyliin ajaa juopuneena autolla, veneilee ja uimaankin pitää päästä.

Jälki on surullista. Alkoholismi on syvällä kepulaisissa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu