Annemari Enojärvi, kannatan kantaasi ja mielipiteitäsi tänään Kalevassa! Ei liitokselle. Meillä ei ole mitään kiirettä ja tarvetta monikuntaliitokseen.
Kaleva tänään
puttaalainen 409856
11320
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Viime viikkoina esille tulleet tosiasiat ovat osoittaneet jatkuvasti enemmän ja enemmän itsenäisyyden suuntaan. Kuulun niihin, jotka ovat nyt luopuneet liitokselle myönteisestä kannastaan ja siirtyneet itsenäisyyden kannattajiin. Ei minkään muun kuin täysin puhtaiden faktojen vuoksi.
Enojärvi on oikeassa.
valtuutettua ei olekaan kuin Enojärvi. Erottakaa ryhmästä. Häpeäksi koko tyyppi.
auringonlaskun puoluehan se jo onkin. Kyllä Annelle löytyy vastaanottavia ryhmiä - nou hätä!
Juuri niin viisasta tekstiä,mihin liitoskannattajat ovat viime aikoina yltäneet,edustatko liitoskannattajien eliittiä.Sinä saat laakeriseppeleen räkytyksen mestarina.
Aikaisemmin liitosta kannattanutkin ja tuohon leiriin kuulunutkin voi todeta samat asiat kuin sinä.
Alhaista toimintaa kannattajilta!
Olipa Enojärvi muuttunut ulkonäöltään. Jotenkin mummoutunut. Enojärvi on kyllä väärässä kannanottoineen. En ainakaan häntä äänestä mihinkään. Kohta se on varmaan r-kioskin ovenaukaisijan vaaleissa ehdokkaana.
Jos et parempaan pysty, niin älä häpäise itseäsi enempää.Äänestele Sinä vain vessaportsareita.Tietysti ulkonäön perusteella.
Annemari, tsemppiä! Olet meidän suuren joukon kuntalaisia asialla! Olet rohkea nainen. Seisot sanojesi takana.
... kun sitä kuunteli, tuli kyllä mieleen että tuommosten sanojen takana ei ole ongelmaa seisoa edes variksenpelättimellä.
Puhetta pitäessään suunnilleen kuului pelkkää puhinaa ja voivottelua. Ja mm. tämä : Kaleva tuli kotiini, Huh huh! Hän ei tosiaankaan ole mikään puheen pitäjä.
Kylläpä teitä ottaa päähän, kun Annemari on suosittu kuntalaisten keskuudessa :) kyllä muiden valtuutettujen osakkeet ovat laskeneet minimiin. Tai joo, onhan teillä ne omat pienet piirit, missä toisianne kehutte. Onneksi näistä kukaan tuskin pääsee vaikuttamaan uuteen valtuustoon. Asukasyhdistyksiin vaan ääntä pitämään.